BIOS na karcie graficznej?

Witam! “Odkopałem” w domu starą kartę graficzna i tam jest kostka podobna do BIOSU (taka jak w starych kompach). Czy tam jest BIOS? Jak bym go włożył do płyty głownej zamiast uszkodzonego modułu to by się uruchomiła?

Karta to S3 TRIO32 1MB :smiley:

Na kostce pisze MX 27C256PC-15.

Nie.

Karty graficzne mają swój bios. Kostka, którą z pewnością już wydłubałeś, fizycznie może być zgodna z kostkami niektórych starych płyt głównych. Niestety liczy się zawartość, a nie wygląd zewnętrzny i to, czy pasuje do mobo. Musiałbyś wgrać do niej bios płyty głównej.

Całkiem możliwe, że jest to BIOS, ale graficzny. Każda karta graficzna ma swój BIOS, tak samo jak płyta główna (przy niektórych kartach zgłasza się przed BIOS-em płyty głównej na samym początku uruchamiania systemu). BIOS graficzny spełnia jednak inne funkcje niż ten z płyty głównej, tak więc nie można go z nim zamienić.

Karty graficzne mają swoj BIOS, ale spełnia inne zadania, raczej by nie pasował ew. jeżeli by pasował “slot” i potem wgranie biosu do danej płyty głównej, ale głowy uciąć sobie nie dam że może podziałać, raczej myslę o tym sceptycznie.

Mam pytanie żeby nie zakładać nowego wątku. Skąd wziąć czystą kość BIOS-u żeby ją zaprogramować?

Ze starej/uszkodzonej płyty głównej lub ze sklepu (sprawdź np. TME) Ale skoro pytasz się, skąd załatwić scalaczek to rozumiem, że sprzętu do programowania nie posiadasz a bez tego nic nie zdziałasz.

Dlaczego szukasz nowego układu bios? Stary układ został fizycznie uszkodzony czy uszkodzona jest tylko jego zawartość? Może wystarczy zaprogramować tą starą kość?

Może łatwiej i pewniej będzie jeśli popatrzysz na te oferty: http://allegro.pl/listing/search.php?bu … tring=bios