BIOS nie bootuje CD i pendrive'a

Witam,

Mam problem z uruchomieniem bootowalnego pendriva oraz płyty CD. Wszystko się dzieje na laptopie Acer E1-572G, Windows 8.1 i systemie BIOS InsydeH20. Próbowałem na płycie jak i pendrivie włączyć Kaspersky Rescue Disk, antywirusa nagrywałem UltraISO oraz rescue2usb. Po zmianie kolejności bootowania system nie reaguje na włożoną wcześniej płytę i nośnik USB. Mimo umieszczenia płyty w napędzie i zmienionej kolejności boot, BIOS nadal uruchamia system operacyjny. Poniżej załączam screeny z ustawienieniami BIOS’u.

http://i.imgur.com/nZhDsPJ.jpg

http://i.imgur.com/zjVhTzC.jpg

http://i.imgur.com/wdVIK3w.jpg

http://i.imgur.com/E8xeGQl.jpg

http://i.imgur.com/gu5JYrK.jpg

Jestem zielony  :? jakieś dosyć proste czynności potrafię.

 

Podczas uruchamiania przyciśnij [F12] aby uzyskać quick boot menu i jeśli nie pojawi się tam cd-rom do wyboru to wyłącz w biosie uefi (trzeba chyba zmienić na legancy)

Przez F12 też próbowałem jednak pojawia się tam tylko systemowy dysk, jeśli przełączę na Legancy to mi nic nie wywali? Sorry że pytam ale nie chcę aby mi kompa pad.

Jeśli Windows nie wystartuje na legancy (najprawdopodobniej) to po operacjach jakie chcesz wykonać przywrócisz znowu uefi i powinno wszystko wrócić do normy.

Nagrałem wcześniej kilka płyt myślałem że to moja wina, @pocolog dziękuję serdecznie za pomoc.

Problem rozwiązany :slight_smile: