Bios nie mogę ustawić rozruchu cd

Witam mam problem odnośnie Biosu który polega na tym iż nie potrafię zmienić na rozruch cd żebym mógł zainstalować system operacyjny windows 7 dodam że komputer jest nowy i będę instalował system pierwszy raz posiadam płytę główną MSI B85-G43 z Biosem wersja E7816IMS V3.6 .Jeśli coś zmieniam wchodzi w ekran EFI Shell i tam też nie wiem co robić. Naprawdę proszę o pomoc nie umiem tego sam zrobić będę wdzięczny.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Po pierwsze musisz zmienić tryb kontrolera  dysku SATA na AHCI a najlepiej na tryb UEFI. Potem wcickając F8 lub F11 lub też inny zeleżnie od biosu masz menu podręczne wyboru co ma być jako pierwsze przy uruchomieniu. Jeśli masz nową kartę graficzną zgodną z UEFI ustawiasz tryb ultra fast boot i system wstaje w 3 sekundy.

http://www.chip.pl/artykuly/porady/2013/07/chaos-zamiast-bios

 

Do poczytania i zrobisz sam. Jak coś dalej nie wiesz wklej tu zdjęcia tych opcji biosu.