Bios nie startuje PILNE

Po zakupie laptopa postanowiłem podzielić dysk na partycje. Niestety poprzez moją nie wiedzę dysk C zmieniłem na logiczny, myślałem źe system się odpali bo bootloadera miałem na innej partycji ale okazało się inaczej. Po tej czynności laptop nie działa, a mianowicie po włączeniu mam tylko napis MEDION, u dołu opis klawisza F2 i F10. Po włożeniu płytki z windowsem nic się nie dzieje. Komputer nie reaguje na wciśniecie żadnego z klawiszy funkcyjnych(F1-F12).

Chcę postawić wina na oby oby, żeby sformatować dysk i przywrócić spowrotem wina z partycji recovery(bo teraz nie mogę tego zrobić).

Link do specyfikacji laptopa.

http://aldi.medion.com/md99040/nord/?re … tung_anker

Z góry dziękuję za pomoc.

A do biosu wejdziesz?

Nie, nie mogę wejść do biosu, ani odpalić partycji recovery. Możliwe że trzeba użyc odpowiedniej kombinacji klawiszy, której nie znam.

F2 kiedy pojawi się napis? chyba bios.

W biosie ustaw bootowanie jako pierwsze z napędu DVD i zapisz bios Save.

Możliwe, że płyta bootowalna z systemem uszkodzona.

Tak bios. Gdyby się odpalał to bym już dawno to ustawił i nie zaśmiecał forum ale dzięki za chęci :wink:

Mam wrażenie że klawiatura włacza się dopiero po odpaleniu biosu. To możliwe?

Odłącz zasilacz i wyjmij baterię na kilka minut.

Weź instrukcję do laptopa i czytaj jak wejść do biosu i recovery.

Ale chyba F2 bios, F10 wybór napędów lub recovery.

I próba.

F2 bios, F10 boot menu, F11 recovery.

Myślisz że twardy reset biosu pomoże?

Odłaczając zasilacz i wyciągajac baterie nie stracę gwarancji?

Zasilacz i akumulator laptopa, a nie baterię z płyty.

Także nie działa, próbowałem już tego wcześniej. Aczkolwiek wyciągałem ją tylko na chwilę z włączonego laptopa.

Może uszkodziłeś dysk, wyjmij go i sprawdź czy wejdziesz teraz do biosu.

Serwis.

Po wyciągnięciu dysku utracę gwarancję?

Nie.

Tylko rób wszystko delikatnie, nie porysuj i nie uszkodź czegoś.

Ok, jutro dam znać czy pomogło, bo na dzisiaj mam juz dość.

Jest możliwość że z pendrive system ruszy? Bo próbowałem tylko z plytki.

Jak nawet do biosu wejść nie możesz, to jest jakaś blokada lub uszkodzenie.

Klawiatura normalnie powinna działać cały czas.

K0l0 , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeżeli możesz to spróbuj użyć klawy na USB, być może dostaniesz się do BIOS, choć jak kolega JNJN wspomniał, powinna działać sama klawa lapka. W lapkach często na dole jest przycisk reset na “szpilkę”, powinien być opisany w manualu. Możliwe że klawa zaskoczy po takim resecie :wink: Miałem dawno temu podobny przypadek z lapkiem MSI :wink:

Wydaje mi się że nie jest możliwe uszkodzenie dysku poprzez zmiany na 1 z partycji. Ktoś się ze mną zgodzi? :slight_smile:

Miałem dwutygodniowego laptopa, w czasie gdy wychodził Windows 7, domyślnie była Vista, zainstalowałem betę Windows 7 na partycji D, na drugi dzień laptop nie wstał, pojechał na gwarancję, HDD swap :wink:

To jest elektronika, możliwe jest “wszystko”.

Nie mam tego resetu ,na igłę", podłączenie klawiarury na usb też nic nie dało. Później sprawdzę czy wypięcie dysku pomoże.

Dodane 19.09.2013 (Cz) 23:09

Sprawa rozwiązana. Po wyciągnięciu dysku bios działał. Dysk do drugiego kompa, format C i po sprawie, recowery już działało. Temat do zamknięcia.