Bios Nie uruchamia Się po Dołżeniu RAM

Witam . Miałem 2x 4GB DDR3 firmy GOOD RAM Dokupiłem drógie 2 x 4gb Takie same.

Problem polega na tym że działają zawsze tylko 2 kośći we wszystkich kominacjach. Mieszłąem je ze soba i zawsze tylko dwie. Jak dołożę trzecią lub trzecią i czwartą to komputer się załącza pika 4 razy i resetuje . Nawet bios sie nie włączy. Moja płyta to AsRock H61DE/Si obsługuje do 16 gb RAM. Posiadam 4 Sloty 2 niebieskie i 2 białe i wszystkie działąją. Zaktualizowałem bios (EFI) do najnowszej wersji.(w opisie na stronie producenta jest napisane że już jest przystosowany do windows 8 .) Wyciagałem również baterię i przełożyłem zworkę. Nic nie pomaga . Bardzo proszę o pomoc.

Czyli musisz mieć 4 jednostronne układy.

Co to znaczy jednostronne ?? Wszystkie mam takie same

No tego chyba tłumaczyć nie trzeba ?

Single-Sided to tyle, że na pamięciach kości masz z jednej strony pcb a te goodram’y co masz, mają po obu -_-

Czyli są to dwustronne moduły, których płyta nie obsłuży w wymiarze 4x4GB

PS czasem warto czytać to co małymi literkami piszą producenci a szczególnie jak jeszcze jest obok czerwona gwiazdka.

No tak mam po obu stronach. Ale jak mam dwie to działają . Może być jakies rozwiązanie w opcjach biosu ?

Jak Ci wytłumaczyć, że producent nie przewiduje takiego rozwiązania. Może kolejne modyfikacje BIOSU przyniosą rozwiązanie. Póki co poszukaj dobrego, zaprzyjaźnionego sklepu komputerowego i spróbuj dogadać się z Nimi co do wymiany tych modułów na jednostronne.

Nie przyniosą, ponieważ to nie ograniczenie BIOSu samego w sobie, tylko kwestia projektu płyty głównej, w tym wykorzystywanego chipsetu.

Cała reszta jest zresztą opisana na 19 stronie instrukcji od płyty głównej.