BIOS- Nie widać ładowania systemu

(Mateuszpolok) #1

Mam niecodzienny problem, ostatnio się z nim spotkalem i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Sprawa wygląda następująco: włączam komputer i pierwszą rzeczą która się pokazuje to okno ładowania WINDOWSA (wcześniej w górnym lewym rogu miga znaczek "_"), jest to dosć duży problem ponieważ nie mogę się dostać do Bios'u. Próbowałem wszystkich mi znanych kombinacji skrótów aby się do niego dostać jednak bezskutecznie.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam i z góry dzięki [-o<

Jeszcze jedno pytanie: myślałem na wyczyszczeniem CMOS'u tylko chciałem się spytać jakie to niesie za sobą konsekwencje?? bios sam sobie ustawi wiekszość czy będę musiał to ustawić recznie??

(klopas) #2

klikaj F2

klikaj Del

klikaj F12

powinieneś się dostać do bios-a

u mnie to samo tyle że miga i pojawia się bootloader i już :wink:

(Mateuszpolok) #3

Napisałem że wszystkie skróty próbowałem, żaden z nich nie działa :slight_smile: to właśnie jest najdziwniejsze :slight_smile:

Włączem komputer.... znaczek "_" miga i potem zaraz okienko ładowania systemu, czekam na inne rady :slight_smile:

(klopas) #4

komputer czy laptop??

jaką masz płytę główną, proc, ram i zasilacz?

(dragonn) #5

Proponuję zresetować bios (wyjąć baterią z płyt głównej na parę minut albo wyjąć odpowiednią zaworke), może pomoże.

(Mateuszpolok) #6

Właśnei nie odpowiem Ci na pytanie "jaką masz płytę główną, proc, ram i zasilacz?" ponieważ to nie jest mój komputer i aktualnie przed nim nie siedzę ;/ komputer pc. Czy to może mieć związek?? z tego co pamiętam proc celeron a ram ddr 512/400Hz

Ale czy po zresetowaniu biosu większość ustawień sama się wczyta??

(dragonn) #7

Na pewno (wczytają się ustawienia fabryczne).

(klopas) #8

ustawienia będą takie jak ustawił producent czyli wszystko na default :wink:

(Mateuszpolok) #9

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: spróbuje wyczyścic BioS i zobaczymy jak to bedzie :slight_smile: pozdrawiam