BIOS- Nie widać ładowania systemu

Mam niecodzienny problem, ostatnio się z nim spotkalem i nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Sprawa wygląda następująco: włączam komputer i pierwszą rzeczą która się pokazuje to okno ładowania WINDOWSA (wcześniej w górnym lewym rogu miga znaczek “_”), jest to dosć duży problem ponieważ nie mogę się dostać do Bios’u. Próbowałem wszystkich mi znanych kombinacji skrótów aby się do niego dostać jednak bezskutecznie.

Proszę o pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam i z góry dzięki ![-o<

Jeszcze jedno pytanie: myślałem na wyczyszczeniem CMOS’u tylko chciałem się spytać jakie to niesie za sobą konsekwencje?? bios sam sobie ustawi wiekszość czy będę musiał to ustawić recznie??

klikaj F2

klikaj Del

klikaj F12

powinieneś się dostać do bios-a

u mnie to samo tyle że miga i pojawia się bootloader i już :wink:

Napisałem że wszystkie skróty próbowałem, żaden z nich nie działa :slight_smile: to właśnie jest najdziwniejsze :slight_smile:

Włączem komputer… znaczek “_” miga i potem zaraz okienko ładowania systemu, czekam na inne rady :slight_smile:

komputer czy laptop??

jaką masz płytę główną, proc, ram i zasilacz?

Proponuję zresetować bios (wyjąć baterią z płyt głównej na parę minut albo wyjąć odpowiednią zaworke), może pomoże.

Właśnei nie odpowiem Ci na pytanie “jaką masz płytę główną, proc, ram i zasilacz?” ponieważ to nie jest mój komputer i aktualnie przed nim nie siedzę ;/ komputer pc. Czy to może mieć związek?? z tego co pamiętam proc celeron a ram ddr 512/400Hz

Ale czy po zresetowaniu biosu większość ustawień sama się wczyta??

Na pewno (wczytają się ustawienia fabryczne).

ustawienia będą takie jak ustawił producent czyli wszystko na default :wink:

Dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: spróbuje wyczyścic BioS i zobaczymy jak to bedzie :slight_smile: pozdrawiam