BIOS nie widzi dysku twardego

Panowie (i być może Panie również), mam następujący problem. Pewnego dnia postanowiłem wyczyścić zasilacz zaniepokojony tym, że wiatraczek odprowadzający nadmiar ciepłego powietrza przestał się obracać. Usterka ta została naprawiona poprzez rozebranie obudowy zasilacza i poskładam go spowrotem. Jednakże wcześniej odłączyłem wszelkie wtyczki wychodzące od zasilacza z płyty głównej, dysku i cd romu. Po ponownym podpięciu ku mojemu zdziwieniu bios przestał wykrywać dysk twardy. Próbowałem wszystkiego by przywrócić poprzedni stan (różne wtyczki zasilania, różne taśmy, ustawienia w biosie), niestety, bez skutku. Dodam, że jest to dysk ATA ExcelStor Callisto 80 GB, DVD ROM na tych samych wtyczkach działa ok. Płyta główna to Biostar p4m800-m7.

Jakieś sugestie?

Weź dysk do znajomego i zobacz czy u niego działa wtedy będziesz wiedział.

Otóż podłączyłem go, reakcji brak. Czy ustawienie zworek ma w tym przypadku jakieś znaczenie, jeśli jednocześnie jest podłączony inny dysk?

Gdy masz dysk na złącze IDE, to tak zworki mają spore znaczenie. Jeden napęd ma być na master, drugi slave.

Doniesienia z ostatniej chwili:

Podłączyłem badany dysk jako slave, brak oznak życia, odłączyłem zdrowy by podłączyć nowy jako master, też nic. Diagnoza może być tylko jedna? Co mogło być przyczyną tak nagłej awarii, i to w chwili kiedy komputer fizycznie nie pracował?

Jaki to ten twój zasilacz jest może przy wyłączeniu komputera dosżło do awarii jaka marka zasilacza ?

Codegen 350 W. Od jakiegoś czasu komputer samoczynnie się zwieszał po odtwarzaniu filmów w flash playerze i po resecie CPU Temp wynosiło (rzekomo) 85 C. Po uruchomieniu na zimno zawsze ta wartość oscylowała między 60-63, więc mógł być rąbnięty jakiś czujnik. Poza tym zasilacz bardzo mocno się nagrzewał. Jego wiek pracy to około 7 lat.

Podłącz inny zasilacz a przekonasz się czy to on jest problemem.

A czy w ogóle talerze się kręcą?