BIOS nie widzi nagrywarki DVD LG GH20NS10 SATA

Witam,

Mój problem jest następujący. Dysk twardy Barracuda mam na SATA. DVD LG GH20NS10 też mam na SATA. BIOS wykrywa bez problemu dysk twardy, niestety nie widzi nagrywarki LG. Mam też zwykłą odtwarzarkę DVD Lite-On podłączoną tradycyjnie szerokim kablem bez SATA. Lite-Ona widzi tyle tylko, że to stary sprzęt i już płyt prawie nie czyta.

Chcę zainstalować nowy system a bez tego LG będzie trudno. Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić aby LG zostało wykryte w BIOSie? Chcę bootować płytę z tego LG.

ps. czytałem już na Google różne tego typu sytuacje ale żadna nie odzwierciedlała mojego problemu. Większość ludzi ma problem z wykryciem HDD w biosie, a ja akurat tego LG nie mogę wykryć.

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Jaka marka i model płyty głównej? Odłącz starą nagrywarkę i sprawdź co się stanie.

Po odłączeniu tego starego Lite-on i zostawieniu tylko LG Bios widzi DVD/CD ale gdy wybiorę aby bootował z tego DVD to i tak uruchamia system.

Płyta główna trochę stara - AS Rock K7 Upgrade 880.

EDIT: Sprawdziłem ponownie i okazuje się że po odłączeniu Lite-Ona BIOS nie wykrywa żadnego napędu. W obecnej sytuacji jedyne fizyczne wyjście to pożyczenie napędu DVD z ATA i z niego instalacja. Chociaż musi być sposób na odpalenie tego LG SATA w BIOSIE :expressionless:

Dodane 18.04.2009 (So) 16:50

Zapomniałbym dodać jedną rzecz. System operacyjny widzi nagrywarkę LG, której nie widzi BIOS.

Przypominam, że LG jest na SATA. Lite-On (laser już nie działa) gdy podpięty na ATA jest wykrywany przez BIOS.

Proszę raz jeszcze o pomoc.