Bios nie widzi napędu DVD

Witam! Mam problem taki jak w temacie. Mój laptop nie widzi napędu DVD. Prawdopodobne, że namieszałem coś w Deamonie, bo ostatnio z niego korzystałem. Nie widzi napędu zarówno w Menadżerze urządzeń jak i Biosie. Po włożeniu nowej płyty, napęd zaczyna chodzić i jakby wie, że płyta została do niego włożona, lecz nie ma takiego rozkręcenia jej po kilku sekundach. Po wysunięciu napędu płyta jest w ruchu, więc napęd wydaje mi się, że jest dobry. Ostatnio korzystałem z niego kilka dni temu i nie było żadnego problemu. Zainstalowałem program Everest i pokazuje mi żółty wykrzyknik bez jakiejkolwiek nazwy urządzenia i podejrzewam, że chodzi tu o mój nieszczęsny napęd (link). Menadżer urządzeń widzi co najwyżej stację dysków, niestety napędu dvd już nie. Zamieszczam jeszcze zdjęcie z biosa link. Z tego co wiem, po odczytaniu dysku twardego w biosie, powinien się pojawić napis ODD z rozpoznanym napędem, bo tak mam w drugim laptopie, również firmy lenovo. Mój system operacyjny to Windows 8.1. Dziękuję z góry za udzieloną pomoc!

Jak BIOS nie widzi, to albo kontroler, albo kabel, albo napęd jest do bani. żadne daemon toolsy nie są nic winne.