Bios nie widzi ramu

Witam

Posiadam plyte glowna ASUS A7N8X-E, w jest 2x256 DDR 400MHz. Nie dawno kupilem nowe kosci 2x1GB DDR dual cannel 400MHz. Po ich wlozeniu w sloty bios wogule nie startowal. Zrobilem aktualizacje biosu (czesniejsza wersja 1011) na 1013. Wlozylem stare ramy i do jednego slotu wsadzilem nowa kosc. Bios startuje lecz nie widzi nadal nowych kosci, system sie uruchamia, no i rzecz jasna tez nie widzi. Zainstalowalem program AIDA zeby zobaczyc czy wogule system widzi 1GB i poprostu widzi kosci 2x256 oraz 1GB. Zrobilem nawet reset biosu i nic nie pomaga, ustawienia w biosie mam na auto. Sprawdzalem instrukcje w podreczniku i plyta obsluguje te kosci.

Strona z plyty glownej:

http://asus.com.pl/product.aspx?P_ID=TmQtPJv4jIxmL9C2

Ramy: DDR SDRAM PC3200

Nie wiem co jeszcze moge zrobic zeby bios zobaczyl te kosci. POMOCY

Dlaczego kupiłej dual’e a nie zwykłe - moga ci nie chodzić na tej płycie.

na tej stronie, ktora podalem pisze:

  • Trzy, 184-pinowe gniazda DIMM, obsługujące maks. 3GB niebuforowanej pamięci DDR SDRAM PC3200/2700/2100/1600 non-ECC

  • Wsparcie dla dwukanałowego kontrolera pamięci

Dodane 20.12.2009 (N) 23:09

PS nie mam polskiej klawiatury

Po pierwsze: kupiłeś MODUŁY (niech moderator też poprawia).

Po drugie: najwidoczniej kupiłeś uszkodzone, albo zbyt szybko włożyłeś do komputera (muszą się nagrzać przez co najmniej godzinę w ciepłym pomieszczeniu). Jakiej firmy kupiłeś moduły? Dobre są Corsair, GoodRam. “Barachło” firmowe to kingston i patriot’y.

sanatarium1 , nazwij temat konkretnie, bez zbędnych “problemów” w tytule. Zapoznaj się z zasadami pisania na forum.

Proszę też przeczytać ten temat.

viewtopic.php?t=123848