BIOS nie wstaje


(Piotrekb96) #1

Witam, mam problem z BIOS'em jak w temacie. Aktualizowalem go plikami pobranymi ze strony producenta płyty głównej. 1 aktualizjacja przebiegła pomyslnie, 2,3,4 także ale po 5 BIOS nie wstaje (nie włącza się monitor a komputer działa ale nie miga światełko świadczące o tym ze myśli). Celem aktualizacji było to by zagrać w CS:GO. Na forum steam był opisany ten problem z moim procesorem i to co trzeba zrobić żeby wszystko działało(aktualizacja BIOS'a). Ma ktoś może pomysł jak podnieść BIOS'a? Wyciągnie bateryjki na pare godzin nie pomogło.

Mój sprzęt:

Procesor: AMD FX 4100

Płyta główna: MSI 760GM-P21

Karta graficzna: GeForce GTX 560

Proszę o pomoc.

ps. Jeśli temat w złym miejscu to proszę o przeniesie.


(Awiechoczek) #2

Witam

Obawiam się że samodzielnie to już nic nie zdziałasz.

Raczej wymagana będzie interwencja serwisu.

Pozdrawiam


(Conclusion) #3

Spróbuj takiej opcji . Wyłącz komputer, następnie wciśnij F2 i dopiero potem odpal komputer cały czas trzymając F2 ,powinien się pojawić bios .


(witek-pl) #4

Nie wiem po grzyba flash`owałeś płytę kolejnymi wersjami, trzeba było od razu ładować ostatnią.

Z info twojej płyty wynika że ma taki "bajer":

M-Flash

Compared to common mainboard which need extra BIOS chips, MSI’s M-Flash has a double advantage which doesn’t need extra components and secondly, all your BIOS data will be saved in the USB drive. The stored data does not only have backup and upgrade function, moreover it can also be seen as a portable BIOS chip which is actually able to boot up your PC.

Features

  • Backup/Restore Your BIOS to/from Any USB Flash Disk

  • Avoid Unnecessary Repair Due to Accident Failures During The Upgrading Process

  • Earn more BIOS Lifespan by Reducing Unnecessary Rewriting Process

Proponuję zacząć od manual`a i sprawdzić jak się dokładnie tego używa bo wygląda że jest szansa odpalić kompa z biosem na penie.