Bios nie wykrywa całej pamięci RAM

devil33 dzięki za ten link aczkolwiek, jeżeli będe robił ten update biosu u qmlpa to tylko narzędziem @bios

Nikła szansza, że nagle prądu nie będzie. No chyba, że burze i nawałnice sie do was zbliżają. Ja nigdy nie mam UPSa jak bios zmieniam a potrafię to robić kilka razy dziennie :slight_smile:

cpu-z pokazuje 4096MB w oknie memory? czy jak? bo nierozumiem już co piszesz… :?

wiem, że to się może wydawać śmieszne, ale kolega juz musial zaliczyć serwis, i wgrywanie jakimś programatorem numerycznym 50zł to 1/3 wartości jego płyty głównej

CPU-Z w oknie memory \general\size pokazuje 4096 :stuck_out_tongue_winking_eye: śmieszne prawda? na 32bitowym systemie :stuck_out_tongue:

ale ja myśle, że tak samo jak na moim kompie vista sp1 w okienku zapraszamy\moj komputer"wykrywa" 4gb, a i tak adresuje ok 3,5 (4gb -521(karta)-4(cpu)-16(hdd)) Jednak u kumpla powinno być ok 256 mb wiecej niz u mnie czyli 3,75gb

Jest dobrze :slight_smile:

otwórz plik cpuz.ini znajdujący się w folderze z programem i zawartość zamień na to:

[CPU-Z]

TextFontName=

TextFontSize=14

TextFontColor=000000

LabelFontName=

LabelFontSize=15

PCI=ON

MaxPCIBus=256

DMI=OFF

Sensor=OFF

SMBus=OFF

I sprawdź ile ramu pokazuje CPU-z.

Drogo u was :slight_smile:

Zmieniłem ten plik, i wykrywa 3328 mb, nic nowego :? :frowning:

EVEREST Ultimate Edition dla odmiany podaje 3327 mb

To jest chyba dobra wartość dla 32-bitowych systemów operacyjnych.

Błąd obliczeniowy. Mi dla odmiany CPU-z kiedyś pokazywał 2049 mega ramu :slight_smile:

Dla 32 bitowego moze i dobra, ale kolega na 64 bitowym linuxie livecd tez ma 3327

Jak juz mowilem w pierwszym poscie to wina biosu

nie dziwcie się, że pokazuje jak chce, skoro jest wyraźnie napisane, że płyta obsługuje max. 4GB ramu, czyli po 1GB na slot

No jak 1gb na slot? Rownie dobrze moze byc 2x2

Na plycie asusa, jednemu forumowiczowi pomogla opcja memory remap hole, tylko tamta plyta miala inny bios

W sumie tak se zaczynam myslec ze juz nic nie znajde. Kolega albo zaakceptuje jakies 500 mega w plecy albo skoczy z 10 pietra :stuck_out_tongue:

Dzieki za zainteresowanie

:sciana: jest napisane, że 1GB na slot, czy że max 4GB?? Nie rozumiem dedukcji co niektórych forumowiczów…

Zmień ten bios i zamelduj się z wynikami :slight_smile:

za 4 dni bedzie ups :stuck_out_tongue: to zmienimy

wczoraj o 21 prądu zabrakło :\

a tamten ups trzyma jeszcze 30min bez pradu

mam ten sam problem windows widzi 4 gb ram everest widzi wlozone kosci 4 gb ale pisze ze uzywa tylko 3200. a w biose jest napisane cos takiego:

System Memory

Total: 4096 MB

Appropriated: 896 MB

Available: 3200 MB

pomocy! !!

Masz płytę z chipsetem 945p?

Kolega wynalazł w necie chyba na angielskiej wikipedii w chipsetach intela, że niektóre nie ciągną pełnych 4gb tylko 3 z kantem

noo takk ja mam taka plyte 954p asus p5ld2 ale moze da sie cos zrobic na stronie jest napisane ze obsluguje do 4 gb ram

wiem, że jest tak napisane ale to tak zwany po angielsku bullshit

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Intel_chipsets

Lakeport chipsets lacks support for remapping memory; the size of addressable memory space may be less than 4GB, regardless whether the processor operates in 64-bit mode.

Nic nie zrobisz

czyli moge spokojnie sobie wrobic na xp 32 bo mam tyle samo ramu co na 64 bit bez roznicy?

no ale wsumie az tak duzo by zjadal ten 945p?

Nic na to nie poradzisz, więc lepiej się nie denerwować, chyba że w płytę przyinwestujesz