Bios nie wykrywa Cd-Romu nie potrafie zainstalowac visty

(Lsiwy01) #1

WITAM

Jak w temacie Moj Bios nie wykrywa Cd-romu ale zacznijmy od poczatku.

Posiadam Laptopa HP ProBooka 4510s z windowsem Vista i przy uruchamianiu systemu zaczol mi wyskakiwac taki oto "chochlik" :

Plik: \Windows\system32\drivers\volsnap.sys

Stan: 0xc0000098

Informacje : Nie mozna zaladowac systemu windows, poniewaz nie ma krytycznego sterownika systemowego lub jest on uszkodzony

Wszystkie opcje tj. uruchom normalnie, awaryjnie , z wierszem polecenia czy ostatnia dobra kofiguracja nie dzialaja wiec...

Pomyslalem sobie przeciez to nie kłopot skoro mam oryginalna plytke z vista zrobie poprostu reinstalke.... i tu moj problem, gdy wkladam plyte do napedu nic sie nie dzieje. Chcialem przestawic w biosie zeby cd rom byl pierwszy ale go wogole nie wykrywa mam tylko opcje USB CD-Rom a ja mam wbudowany.Wogole przyznaje ze ten bios w HP jest jakis dziwny dla mnie, przyzwyczailem sie do tych starych . Gdy wchodze do bios`u mam opcje File, Security, Diagnostics i system configuration w tym ostatnim wchodzilem juz w device configuration i zmienialem SATA Device Mode z AHCI na IDE rezultat taki sam.Przeszukiwalem google przez niecale 3 godz lacznie z tym oto forum zdarzaly sie podobne problemy ale nic mi nie pomoglo Prosilbym Kogos o szczere zainteresowanie sie moim przypadkiem

PS: wersji Biosu nie podam bo nawet nie wiem gdzie to sie cholera sprawdza

Z Gory THX

PS2: Zapomniałem jeszcze dodać ze o 15:30 windows (z cd-rom`em wlacznie) jeszcze śmigał jak komarek na pierwszej rejestracji

(kamilek030190xd) #2

Na pierwszym miejscu to bym wyciągnął baterie CMOS na 5min,nie wiem dokładnie w którym miejscu się ona znajduje w Twoim lapku ale powinna być gdzieś pod którąś pokrywką na spodzie kompa(chyba)

(Lsiwy01) #3

Hmm... zobacze a cos poza rozkrecaniem ??

(kamilek030190xd) #4

Serwis lub instalka Windy z pendriva?? :smiley:

(Lsiwy01) #5

pendrive mam 7.4 gb jakie pliki trzeba przegrac ??

(kamilek030190xd) #6

ja kiedyś korzystałem z tego gdy musiałem zainstalować system na notebooku który jak wiadomo nie posiada cd-romu http://pclive.pl/instalacja-windows-xp- ... e-540.html

(Lsiwy01) #7

nadal nic nawet z usb nie moze odpalic instalki :confused: moze byc tak, ze ta plytka ktora posiadam nie jest startowa tzn. nie pojdzie z dos`a tylko potrzebuje systemu aby wlaczyl sie instalator??

Pamietam ze mialem kiedys taki problem z jedna plyta Xpka nie chciala sie ruszyc spod dosa ale nie jestem pewny czy tu tkwi blad.

temat nadal otwarty czekam na propozycje ratunku

Lesiu_899 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Filip Hh) #9

Spróbój po włączeniu kompa wcisnąć F9 (powinno się wyświetlic boot menu).

(reos) #10

No tak, nie dysku startowego, tylko właśnie instalatora systemu, czyli systemu na płycie.