Bios nie wykrywa pełnej szybkości pamięci RAM

Mam problem. Posiadam procek c2Q 6600.Płyte główną Asusa P5E3 x38 DDR3 oraz pamięci OCZ DDR3 1333 CL7. Niestey, ale bios wykrywa tylko pamieci taktowane z 1066 W opcjach biosu gdy wejde w opcje słuzace do zmiany czestotliwosci DDR mozna jedynie zmienic taktowanie od 800 po 1066MHz po 1600 z wyjatkiem 1333MHz - ta własnie wartosc nie jest widoczna, na parametrach AUTO. Natomiast jezlei zmienie parametry na MANUAL oraz w opcjach FSB Frequency zmienie parametr z 266 na 333 to wtedy wartosc 1333 jest dostepna ale rowniez wtedy podkreca sie procek do 3.0. Co jest nie tak ?

Używaj polskich znaków, opcja EDYTUJ i popraw posta.JNJN

może byś pomógł a nie zwracał uwage na brak polskich znaków, wszyscy podejrzewam, ze wiedza co mam na myśli. Zalożyem już 3 tematy w ch**j ludzi odwiedzajacych ale zeby ktokolwie doradził cokolwiek to nic.

Witam, procesor chodzi na FSB 1066 - 9 x 266, więc pamięć też się tak ustawia. Jak robisz 333 dla pamięci - podkręcasz również proca (9 * 333 = c.a. 3 GHz) Poszukaj w BIOSie opcji rozdzielenia FSB procka i pamięci - np. Ratio 4:5 (4*333 = 5*266)

Proszę ostatni raz, inaczej temat idzie do kosza.JNJN

a usuwaj se. I tak widze, ze nie mozna na tym forum zabardzo zasiegnac porad. Znalazłem inne forum rzetelniejsze takze Ciaoo :lol:

a usuwaj se. I tak widze, ze nie mozna na tym forum zabardzo zasiegnac porad. Znalazłem inne forum rzetelniejsze takze Ciaoo :lol: