Bios nie zapamiętuje ustawień htt- problem z podkręcaniem

Zmniejszyłem ht z x5 na x4 więc przy fsb 200mhz mam 800 na początek dałem 220 start bez problemu ale zonk dalej leci na 200 w czym jest problem?? na beznadziejnym asusie proc leciał na 230 czy coś robię źle?

Dodawaj mniejszymi po 5, widocznie płyta po zbyt szybkim podbiciu HTT wchodzi w safe mode, u mnie też takie coś jest.

a zapisujesz ustawienia przy wyjściu z BIOSU ?? a skorzystałeś z dzielnika pamięci ??

ok już robie :smiley: ciekawe ile ruszy bez zmiany napięcia :stuck_out_tongue: ale dlaczego zapamiętało wysokość ht a htt już nie??

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 15:28

tak to robiłem ramy zostawiłem tak jak były. na asusie nie było problemu :?

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 15:34

ustawiłem 205 i ■■■■ :x

bo to te niby zabezpieczenie ja oszukuje robie np. htt 310 save and exit enter potem jeszcze raz wchodzę do biosu o ile mi wyskoczy ten ekran że jest niby za mocno przetaktowany i wychodzę nic nie zapisując u mnie taki manewr zawsze działa

zaraz wywalę tiger one i wtedy zobaczę rafal92 robiłem tak jak piszesz

Nie baw się w McDracullo ( pozdro :wink: )

On tylko kręci na def V :mrgreen:

Daj więcej na proca i ramy.

Patrz na temperatury

Na BOXe kręcisz?

Jak mi htt nie zapamiętuje…

na razie próbuje kręcić :stuck_out_tongue: na asusie bez zmiany napięć htt szło do 230

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 16:04

zero zmian

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 21:24

ma ktoś jeszcze jakieś rady??

może wgraj nowego biosa

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

zrobiłem to już wcześniej i jest dobrze :smiley: jakie dać timingi bo jeżeli chce coś zmieniać nie ma standardowych 5-5-5-15 tylko 6-5-6 -18 -28 -reszta po 3 więc gdyby ktoś mógł podać nazwy timingów i ustawienia byłbymwdzięczny

Wejdź do everesta kliknij płyta główna i mikroukład płyty głównej i kliknij północny mostek i tam są wszystkie timmingi pamięci. Może najpierw sprawdź jakie płyta osiąga htt.

Jeśli to płyta ASUS lub ASRock To wymień płytę ponieważ ASUS opracował system do podkręcania który się okazał Beznadziejny. A ASRock to również płyta asusa

naucz się czytać i takie rady zachowaj dla siebie…

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 15:02

jak na razie z procka 2500mhz ale styknie tyle :slight_smile: na dniach będzie chłodzenie więc i duże kręcenie :stuck_out_tongue: