Bios nie zapamiętuje ustawień htt- problem z podkręcaniem

(Lukasz102) #1

Zmniejszyłem ht z x5 na x4 więc przy fsb 200mhz mam 800 na początek dałem 220 start bez problemu ale zonk dalej leci na 200 w czym jest problem?? na beznadziejnym asusie proc leciał na 230 czy coś robię źle?

(Michal Kolatek) #2

Dodawaj mniejszymi po 5, widocznie płyta po zbyt szybkim podbiciu HTT wchodzi w safe mode, u mnie też takie coś jest.

(system) #3

a zapisujesz ustawienia przy wyjściu z BIOSU ?? a skorzystałeś z dzielnika pamięci ??

(Lukasz102) #4

ok już robie :smiley: ciekawe ile ruszy bez zmiany napięcia :stuck_out_tongue: ale dlaczego zapamiętało wysokość ht a htt już nie??

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 15:28

tak to robiłem ramy zostawiłem tak jak były. na asusie nie było problemu :?

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 15:34

ustawiłem 205 i dupa :x

(Rastko1) #5

bo to te niby zabezpieczenie ja oszukuje robie np. htt 310 save and exit enter potem jeszcze raz wchodzę do biosu o ile mi wyskoczy ten ekran że jest niby za mocno przetaktowany i wychodzę nic nie zapisując u mnie taki manewr zawsze działa

(Lukasz102) #6

zaraz wywalę tiger one i wtedy zobaczę rafal92 robiłem tak jak piszesz

(Błażej) #7

Nie baw się w McDracullo ( pozdro :wink: )

On tylko kręci na def V :mrgreen:

Daj więcej na proca i ramy.

Patrz na temperatury

Na BOXe kręcisz?

(Lukasz102) #8

Jak mi htt nie zapamiętuje...

na razie próbuje kręcić :stuck_out_tongue: na asusie bez zmiany napięć htt szło do 230

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 16:04

zero zmian

Złączono Posta : 28.08.2007 (Wto) 21:24

ma ktoś jeszcze jakieś rady??

(Rastko1) #9

może wgraj nowego biosa

(Asterisk) #10

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif

(Lukasz102) #11

zrobiłem to już wcześniej i jest dobrze :smiley: jakie dać timingi bo jeżeli chce coś zmieniać nie ma standardowych 5-5-5-15 tylko 6-5-6 -18 -28 -reszta po 3 więc gdyby ktoś mógł podać nazwy timingów i ustawienia byłbymwdzięczny

(Rastko1) #12

Wejdź do everesta kliknij płyta główna i mikroukład płyty głównej i kliknij północny mostek i tam są wszystkie timmingi pamięci. Może najpierw sprawdź jakie płyta osiąga htt.

(Pwxv00) #13

Jeśli to płyta ASUS lub ASRock To wymień płytę ponieważ ASUS opracował system do podkręcania który się okazał Beznadziejny. A ASRock to również płyta asusa

(Lukasz102) #14

naucz się czytać i takie rady zachowaj dla siebie....

Złączono Posta : 30.08.2007 (Czw) 15:02

jak na razie z procka 2500mhz ale styknie tyle :slight_smile: na dniach będzie chłodzenie więc i duże kręcenie :stuck_out_tongue: