Bios nie zapamniętuje ustawień

Witam,mam problem z biosem który nie zapamiętuję ostawień.

“Żem” “se” dziś trochę procesor podkręcałem.Podkręciłem sobie w biosie go na 3 GHz.

Zapisuje,restartuje,patrze a tu ciągle widnieje 2 GHz,chociaż wcześniej podkręciłem go do 3 GHz.

Próbowałem chyba z 5 razy,a tu ciągle te 2 GHz zamiast 3.

Dlaczego bios nie zapamiętuje mi tych ustawień,tego OC?

Pozdrawiam.

Zapomniałem powiedzieć :?

*Procesor Intel Pentium Dual Core E2180

*Maxymalnie mogę go podkręcić do 2,33 GHz,potem to mi już automatycznie do 2 zmienia.

a spróbuj wyjąć bateryjke na kilka sekund z płyty głównej :slight_smile:

Zabezpieczenie przed zniszczeniem procesora. Za wysoko próbujesz podkręcać. 100% to już przesada.

Ewentualnie zaktualizuj BIOS :wink: Być może poprawiony jest ten błąd.

A może to nie błąd tylko tak jak wspomniał kolega wcześniej zabezpieczenie przed “przekręceniem” proca? Poza tym jesteś pewien, że Twoje chłodzenie wyrobi? Teraz jest lato i to dość konkretne więc może warto uważać? :wink:

Może to racja z zabezpieczeniami. Ale może to występuje z powodu chłodzenia, które może nie wyrabiać. Albo zasilacz nie ma wystarczającej mocy.

I dlatego BIOS nie zapamiętuje ustawień? =D>

Co ma zasilacz do BIOSu… Jakby był za słaby albo by się zjarał, albo wyłączył albo jeszcze inne dziadostwa.

Być może jest to zabezpieczenie, jednak aktualizacja BIOSu na bank nie zaszkodzi (jak zrobi się to w dobry sposób…), a może nawet nieznacznie poprawić wynik OC i naprawić kilka błędów :wink:

Aczkolwiek samo zabezpieczenie wydaje się dziwne. Procesor z wymienionym chłodzeniem potrafi hulać nieco ponad 3ghz :wink: