Bios nie znajduje pendrive w menu ezflash

Witam

mój bios nie może znaleźć pendrive z sterownikami w ez flash 2

płyta główna Asus M4N68T-M

dodam ejszcze że podczas włączania komputera moge kliknąć f1 falbo f2 przyczym gdy klikne f 1 w biosa mi wchodzi i pisze przy f1 Run steup a gdy klikne f2 to normalnie mi się włącza

Pendrajw powinien być sformatowany uprzednio w systemie plików FAT lub FAT32. Może o to chodzi? Podaj jaki system operacyjny masz w komputerze?

System to Windoes 7 professional 32bit pendrajw sformatowałem na FAT

Jakiej pojemności jest ten pendrive?

Dobrze jest jak do aktualizacji biosu używa się pena lub karty pamięci o pojemności do 2GB bo niektóre aktualizatory biosu są jeszcze oparte na DOSie (bazują np. na FreeDOS) i nie radzą sobie z obsługą nośników większych niż 2GB.

No i najlepiej aby na nośniku był system plików FAT32 (lub FAT).

Jeśli możesz normalnie uruchomić komputer, to pobierz Asus Update: http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/AsusUpdt_V71803.zip  i z poziomu Windowsa zaktualizujesz BIOSa. Warunkiem jest pewne połączenie z siecią.

pendrive ma chyba 4gb

Faktycznie, ten programik u Ciebie nie działa. Nie wiem, dlaczego. Na płytach głównych Asusa robiłem to wielokrotnie. Sorry!

Prawdą jest, że problemem może być też zbyt duża pojemność pendrajwa.

nie wiem dlaczego ale pendrive który miał 4gb czyta mi tylko 48mb ??

Niektóre płyty nie potrafią tego zrobić z pendrive.

W płytach Asus-a zawsze to robię wrzucając plik biosu na HD, starsze wiadziały Fat-y i NTFS, nowsze widzą nawet jak Raid. Zawsze z ezFlash w ten sposób działało.

Ma być rozpakowany, bo zip czy inne archwa nie zobaczy.

 

 

Updarde:

 

Sprawdz czy w instrukcji płyty nie ma czasem określonego portu usb, są płyty które tylko z tego jednego potrafią zrobić flash biosu (ja mam taką).

udało się zaktualizować dzięki za fatyge

Ale jak? Pamiętaj, że z forum korzysta wielu ludzi i może się to przydać innym!

klasyk95 , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

p

 

przywróciłem miejsce pendrajwowi zgrałem na niego najnowszą wersje biosa i w menu ez flasha znalazło