BIOS padł? Pomocy!

Witam,

pare dni temu miałem temat o dysku, który prawdopodobnie padł i nie otrzymałem prawidłowej odpowiedzi (na dole link).

Dzisiaj podłączyłem działający dysk sąsiada i też Windows się nie chce odpalić… :frowning: Czyli raczej coś z BIOSEM w moim kompie… :frowning:

Link do tematu:

viewtopic.php?f=2&t=250588&p=1655931#p1655931

Proszę o pomoc…

Podłączyłeś dysk sąsiada, a zainstalowałeś na nim nowy system, czy lecisz na systemie sąsiada? W tym drugim przypadku windows na 99% nie ruszy.

Jak rozumiem, komputer chodzi, tylko do systemu nie możesz wejść?

BIOS raczej tu nie ma nic do rzeczy. Jak podłączyłeś nowy dysk to go sformatuj i zainstaluj ponownie system.

PS. Pogratulować sąsiada. Nie każdy ma takiego.

emajer5 kup jakiś inny dysk i zainstaluj Winde od nowa.

PS.JAką masz winde?

Winda XP Pro SP2…

Mam dysk 1,28gb jakiś stary, jest na nim Windows 98 ze starego kompa i odpala Windowsa 98 na moim kompie, dysk który nie odpala (80gb) mam jako SLAVE i wczytuje każdy jego plik… Jednak na tym dysk 1,28gb nie mogę wrzucić nowego Windowsa… :frowning: Nie wiem czemu.

Jednak na tym dysk 1,28gb nie mogę wrzucić nowego Windowsa... :( Nie wiem czemu.

:o

Hmmm… Zastanówmy się… Może dlatego, ponieważ to dysk 1,28 GB :wink: . Wnioskuje, że chcesz zainstalować Windows XP, a on potrzebuje trochę więcej miejsca.

Pamiętam poprzedni wątek. Wg mnie wszystkie dyski masz sprawne, Bios oczywiście też. Problemem jest tu użytkownik :wink:

  1. Wejdź do biosu i w dziale Standard CMOS Features ustaw wszystkie urządzenia IDE na AUTO. Ustaw Bootowanie na CD/DVD

  2. Ustaw zworkę na dysku systemowym w pozycji Master (chyba, że jest to dysk WD - w większości modeli tego producenta, gdy na jednym kanale pracuje tylko jeden dysk, to nie określa się trybu master).

  3. Podłącz dysk systemowy taśmą ATA do pierwszego kanału płyty głównej (zazwyczaj niebieskie gniazdo).

  4. Zakładam, że CD/DVD masz podłączone do kanału drugiego osobną taśmą. Włóż płytę bootującą z programem do partycjonowania (polecam Hirens Boot CD).

  5. Odpal np. Partition Magica. Stwórz na dysku partycję Primary, sformatuj ją i ustaw jako aktywną.

  6. Zainstaluj WindowsXP.

Sąsiad ma pewnie innego proca i inną mobo. Musisz od nowa zainstalować Windows’a, bo system jest przywiązany z mobo sterami i jak będzie pracował na innej to nie ma sterów do niej i Windows nie ruszy.

Abo przynajmniej wziąć Naprawe Windowsa.

Na dysku 1,28 GB raczej Windowsa XP nie zainstalujesz nawet podstawowej wersji,czysty Win zajmuje już 2 GB - w czasie instalacji jest rozpakowywany,potem dochodzi do tego SP2,poprawki i podstawowe programy,ten dysk to już antyk :-),Win nie ma gdzie utworzyć nawet przestrzeni wymiany

Prędzej zainstalujesz jakiegoś okrojonego Linuxa

Win 98 Zajmuje 200 - 300 MB to jeszcze pójdzie,ale nie XP

Skorzystam z propozycji slawex1983. Może coś się uda zrobić…

Tylko skąd wziąć ten CD (…(polecam Hirens Boot CD)…) i Partition Magica. Hmm… :slight_smile:

Z google hmm…

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Hir … Google&lr=

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Par … Szukaj&lr=