Bios przybrał inny mnożnik FSB niż daje procesor

Witam,

Kupiłem komputer z procesorem AMD Athlon 64 x2 4400+ (ADO4400DOBOX) na płycie Foxconn A690GM2MA-8KRS2H.

Z tego co wyczytałem w internecie płyta nie umożliwia zmiany mnożnika FSB, tylko przyjmuje automatycznie ten co podaje procesor. I tu jest problem bo w biosie pokazuje mi obecny mnożnik jako 11.0, a maksymalny jako 11.5, tylko, że przy tym “obecnym” mnożniku procesor ma moc 2200Mhz, a powinien mieć 2300Mhz. Wszędzie gdzie czytam to ten procesor oferuje mnożnik 11.5 przy którym uzyskałbym moc 2300Mhz tak jak w ofercie procesora. Może mi ktoś powiedzieć o co chodzi?

Pozdrawiam

Sprawdzałeś programem CPU-Z, Everest, zainstalowałeś najnowszy BIOS.

Wszędzie pokazuje 2.2Ghz, BIOS był instalowany przez monterów komputera, najnowszy chyba nie jest ale wydany w 2007 roku - 05/26/07.

bios jest z maja 2007 r., więc na 101 % jest nowszy bios. mam płytę Foxcona i ich program do zmiany Bios-u działa bez zarzutu. Zrobi niemal wszystko za Ciebie ty musisz tylko potwierdzać. I oczywiście w trakcie aktualizacji Biosu wyłączasz wszystkie programy a sam komputer do zakończenia aktualizacji nie może zostać wy łączony.

między 2,2GHz a 2,3GHz nie zauważysz różnicy… ja bym się nie przejmował… tym bardziej że u mnie jest mnożnik max 10.5x ale przy tym jest 380MHz ramy a jak zmienie na 10x to ramu chodzą na 401MHz :wink: i chodzi szybciej mimo to, iż proc jest wolniejszy niż zwykle…

Nie wiem co robić, nie znam sie na tym a nie chce czegoś popsuć. Tylko, wiesz mam teraz 2.2Ghz a kupiłem 2,3Ghz więc tym się przejmuje.

ciekawe tylko po co założyłeś drugi temat :? viewtopic.php?f=19&t=231408

Hmmm… dość dziwne że w plytce nie idzie zmienic mnożnika FSB procesora :? Ale powiem tak jak już ktoś CI to napisał - nie przejmuj sie tym - 100 Mhz roznicy przy tym procku i tak nie odczujesz a szkoda zachodu :slight_smile:

Zaktualizowałem bios tym narzędziem co KabutO i jak na razie super. Wszędzie teraz pokazuje moc 2,3 ghz, mnożnik sam ustawił się na 11.5 i mam możliwość nawet jego zmiany, wszystko jak na razie odpaliło sie dobrze, dysk, pamięć jest wykrywana, jeżeli wszystko sie włącza to znaczy, że aktualizacja biosu poszła pomyślnie?

Jesteś mi winien browara a nawet całą kratę. :mrgreen:

Drobna pomyłka przy mnożniku 10.5x ram ma 350 MHz, po zmianie na 10x jest 400MHz z tym się zgadzam, 50 MHz więcej na ramie nie daje wielkiego skoku wydajności.

daroo jaki masz ram ?? daj screena z CPU-Z z zakładki memory.

Ram marki Patriot:

ramkj6.jpg

ram2tv7.jpg

Jaki dokładnie ten ram ?? nie jest to Patriot Extreme Performance LLK 800MHz CL4 ??

http://www.znak.pl/index.php?cid=305&sc … 800Pat+CL5