Bios samoczynnie się resetuje

Od kilku dni na moim kompie pojawia się dziwny problem. Po kilku zamknięciach systemu ustawienia biosu samoczynnie się resetują. Min. wyłącza się obsługa karty sieciowej i karty muzycznej znajdujących się na płycie głównej.resetują się również ustawienia daty i godziny.

Prawdą jest iż około miesiąca wcześniej dokonałem update właściwego biosu.

Czy można temu zaradzić?

prawdopodobnie masz rozładowaną baterię na płycie główniej to ona po wyłączeniu kompa zapamiętuje ustawienia biosu, zobacz typ i wymień na nową :wink: to kosz max. 5 zł

Jaka płyta główna?? Bo np na ECS K7S5A często tak się działo samoczynnie.

Płyta MSI P4 915P Combo . W mojej ocenie raczej OK!

ja mam K7S5A od 4 czy 5 lat i nic mi nie szwankuje chodzi pięknie :wink: na ale skoro tak piszesz to musisz mieć podstawy :wink:

no to tak jak napisałem wymień baterię to będzie raczej to :slight_smile: lub jak masz miernik to zmierz jakie masz napięcie na tej baterii :wink: i porównaj z tym co pisze na niej , jak będzie za mało to do wymiany :wink:

d@nielito to byly plyty z przed kwietnia 2000 albo 2001 ju znie pamietam, ty pewnie masz juz rev 1.x, ale w tych sprzed kwietnia to nagminnie sie biosy resetowaly

w takim razie oddaję honor :slight_smile: , nie wiedziałem i dziękuje za informację

Dzięki d@nielito . Miałeś raję to była bateria . Po wymianie wszystko działa OK!

ciesze się że mogłem pomóc :slight_smile: