Bios się nie chce włączyć

Witam.

Bardzo proszę o pomoc. Opiszę problem od początku. …

Wiec tak… chciałem zrobić format komputera. Odpaliłem system z płyty dvd z Windowsem i zacząłem usuwać moja partycje. Usunąłem stare i stworzyłem nowe. Sformatowałem coś jeszcze, tylko nie bardzo wiem co to było. Bo sformatowaniu tego czegoś komputer mi się zresetował i w ogóle nie chce się włączyć tj. Wiatraki, diody itp działają tylko ze jak już bedz będzie się ten dźwięk włączania komputera to tak jak zawsze na początku włączenia komputera są te informacje komputera na czarnym tle. I komputer się w tym momencie zawiesza. I wtedy postanowiłem wyjąć baterie. Wyjalem ja i po kilkunastu sekundach włożyłem. Po włączeniu ukazuje się logo firmy płyty głównej i na dole info ze del = coś tam f8 itd. I teraz komputer w ogóle nie reaguje na te przyciski i nie wchodzi do biosa. Próbowałem zresetować biosa odlaczajac baterie i jeszcze przekaladac ten niebieski plastikowy prostakacik. Nie wiem jak to się nazywa. Przepraszam za błędy i złą skladnosc tekstu ale pisze z komorki. Bardzo proszę o pomoc. Po prostu chce wrócić do domyślnych ustawień a bios sie nie włącza. Jak sie nie da tego tak o naprawić to proszę o rady co może być tego przyczyną.

Odłącz dysk i odpal kompa i powiedz jak wtedy sprawa wygląda.

hmm…

sprobuj jeszcze raz zresetowac biosa, jesli nie zadziala to tak jak napisal struart- odlacz dysk, jesli cos ruszy, to daj screana z ustawien biosa, mozesz tez sprobowac zmienic tryb bootowania na dysk DVD-ROM i sprobowac zainstalowac winde z plyty

limonet , proszę konkretnie zatytułować wątek. Zignorowanie prośby będzie skutkować usunięciem topica z forum.

Wow faktycznie po odłączeniu dysku Pokazuje się takie cos - http://speedy.sh/wUtYm/20130708-082953-0.jpg i moge wejsc do biosu. Czyli to byl ten problem? Z tej pozycji moge juz przeinstalowac windowsa? Dzieki za podowiedzi.

Tylko teraz cos fakiego ze chyba nie wykrywa dysku: po kliknieciu f1 - disk boot failure, insert system disk and press enter. Nic w biosie nie dodawalem a byl on resetowany wiec musze dodac jakos ten dysk?

Skoro go sformatowałeś to niby jak ma z niego bootować?

Poza tym jeżeli komputer ma problemy z załadowaniem biosu przy podłączonym dysku to ten dysk może być uszkodzony.

Na odłączonym dysku wejdź do biosu i wybierz Load Optimized Defaults. Następnie wyłącz kompa i podłącz z powrotem dysk i odpal kompa. Jak znowu nie będzie w stanie nawet do biosu wejść to możliwe, że dysk się przekręcił.

Nie wiem co było problemem bo to co napisałem wyżej to chyba nie prawda bo robiłem go z tatą i dysk był cały czas wyłączony. Po prostu postal cala noc i zaczął działać. Odpaliłem przez biosa płytę z Windowsem i już wszystko dobrze. Dziękuję bardzo za rady.