Bios się nie włącza. Czarny ekran

(Pro64olo) #1

Witam!

Mam ostatnio mega poważny problem z komputerem. Mianowicie gdy włączam komputer, wszystkie podzespoły się włączają, lecz komputer nie daje znać.. W tej płycie głównej standardowo przed uruchomieniem biosu słyszalny jest "piknięcie". Nie mam pojęcia co się dzieje z komputerem.

KOMPUTER:

Procesor: Intel® Core™ i7-2600K

Płyta główna: Msi z77a-g43

Karta Graficzna: MSI N570GTX Twin Frozr II/OC

RAM: Kingston Hyperx DDR3 2x 4GB 1600mhz

Zasilacz: BeQuiet! Pure Power l7 630w

(StarterX4) #2

http://forum.gazeta.pl/forum/w,34,15679 ... OS_u_.html

i

Jaki masz rodzaj biosu? AMI czy Award? i jaki dźwięk słyszałeś?

(Pro64olo) #3

Jak włączam komputer, w ogóle nie słyszę dźwięków, jest kompletna cisza...Tylko działa karta graficzna wiatrak i chłodzenie.

(StarterX4) #4

Dysk daje jakieś znaki? próbowałeś odłączyć monitor i dać inny w jego miejsce, lub telewizor? zmieniałeś coś w ustawieniach biosu? otwierałeś komputer (obudowę)? co robiłeś ostatnio na tym komputerze?

(Pro64olo) #5

Wczoraj wymieniałem chłodzenie, lecz przed wymianą działo się tak samo. Dysk daje znak, nie próbowałem odłączyć monitor za chwilę to zrobię. Co do ustawień, nie pamiętam.

(JNJN) #6

Jak na gwarancji, to serwis, bo może zasilacz, płyta,inne.

(Pro64olo) #7

Dodam jeszcze, że z tydzień temu włączał się normalnie bios, tylko że było napisane OverClocking error...Wszystkie ustawienia były od razu cofane do fabrycznych.

(JNJN) #8

To zrób mu reset baterią lub zworką, wcześniej napięcie 230 V odłączone od zasilacza, bo może tu problem i przedobrzyłeś z podkręcaniem lub coś padło.

(Pro64olo) #9

Dziś robiłem reset baterią z 30 minut...I w ogóle bios nie daje znaku, ani botowanie :C

(JNJN) #10

No to jak masz gwarancję, serwis.

(StarterX4) #11

podłącz go pod inne gniazdo, w innym pomieszczeniu, ale przed tym otwórz peceta i sprawdź czy na 100% wszystko jest po dokręcanie, dopinane itd. następnie odczekaj 30-60 min i wtedy podłącz do kontaktu i włącz.

(Pro64olo) #12

Po 1 h, tylko zaczął się włączać i restartować. Według mnie coś się tzw. styka i blokuje uruchomienie.

@EDIT: Po tych restartach włączył się bios ! Ale jak zapisałem ustawienia, dalej nie chcę się włączyć. W czymś tu wina leży (Przypominam że podpiąłem kompa do listwy od telewizora, a nie od kompa)

-- Dodane 19.10.2013 (So) 19:26 --

Właśnie mam odpalonego bios'a. Można coś zmienić w biosie, aby tak się nie działo ? Czy to wina podzespołów ?

-- Dodane 19.10.2013 (So) 19:29 --

Zapomniałem dodać iż wyskakuje mi error...Znowu OverClocking error

(StarterX4) #13

http://www.tomshardware.co.uk/forum/318 ... using-this

http://www.hardwarecanucks.com/forum/tr ... ootup.html

spróbuj zresetować ustawienia biosu, podczas uruchamiania się komputera gdy pokaże się logo biosu na ekranie, zacznij przyciskać przycisk DEL aż do skutku, w ustawieniach biosu poszukaj opcji która zresetuje ustawienia biosu.

(Pro64olo) #14

Dobra, teraz tylko czekam kiedy mi się uruchomi. Tylko jest taki problem, wczoraj czekałem aż 2 h, po to aby włączył mi się bios...

-- Dodane 20.10.2013 (N) 13:36 --

A może wystarczy updatować bios ?

-- Dodane 20.10.2013 (N) 13:46 --

Chyba znalazłem przyczynę kondensator jeden się urwał, cała jego tzw. obudowa, zostały tylko druciki. Chyba to jest przyczyną.