BIOS się nie włącza

Po wymienieniu zasilacza na nowy (stary się spalił) nie mogę wejść do BIOSu. Mam 2 dyski działające w RAID. Płyta główna to MSI (nie pamiętam w tej chwili modemu, bo nie piszę od siebie), a BIOS AMI v5.7. Komputer się włącza i gdy wciskam klawisz “Del” to nic się nie dzieje (wcześniej działał, a klawiatura nie jest zepsuta), włącza się RAID i próbuje wczytać dyski, nie znajduje ich (“No array defined…”), mimo że na check liście (pierwszy ekran po włączeniu kompa, gdzie zlicza RAM, itp.) są widoczne. Kompa z płyty ani dyskietki zbootować nie mogę, bo komp się wiesza po stwierdzeniu, że nie widzi dysków. Dyski też są na pewno sprawne - podpinałem je pod innego kompa, a BIOS zresetowałem wyjmują baterie oraz zworkę. Czemu tak się dzieje? Czy to padła płyta główna?

Możliwa wina płyty. Spróbuj przejechać ręką po wszystkich EFAch :wink: F1 F2 F2… Może są 2 sposoby?

Kombinacje logowania do biosu jakie wyprobowałem zaczerpnięte z wikipedii i zero reakcji

*

o Acer - [F2] lub [Ctrl][Alt][Esc]

o ASUS - [Del]

o ASRock - [F2]

o American Megatrends (AMI) - [Del] lub [F1]

o AST Advantage, Tandon - [Ctrl][Alt][Esc]

o Award - [Del] lub [F1]

o Compaq - [F10], gdy na ekranie w górnym rogu pojawi się mały kwadrat

o Dell - [Del], [F2], [F1], [Ctrl][Alt][Enter], wcisnąć Reset dwa razy

o Hewlett Packard - [F1], [F2] gdy pojawi się logo HP lub [F10] dla nowszych wersji

o IBM - [F1], [ins], (wcisnąć i przytrzymać obydwa klawisze myszy)

o NEC, Packard Bell, Amax, Micron, Aptiva, Sharp - [F1], [F2]

o Phoenix BIOS - [F1], [Ctrl][Alt][ins], [Ctrl], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt], [Ctrl][Alt][Enter], [del]

o Sony - [F3] potem [F1] lub [F2]

o Toshiba - [Esc], [F1], [F2]

o Zenith - [Ctrl][Alt][ins]

[Ctrl][Alt][Delete], [Ctrl][q], [Ctrl], [Alt], [Esc], [Alt][Esc], [Ctrl][Alt][Esc], [Ctrl][Alt][Enter], [Ctrl][Alt][F8], [Ctrl][Alt][insert], [Ctrl][Alt][q], [Ctrl][Alt], [Ctrl][Alt][d], [Ctrl][Alt][p], [Ctrl][Esc], [Ctrl][shift].