BIOS - The ME FW of system was abnormal it is recommended to

Witam wszystkich,

Płyta główna → MSI
Podczas uruchamiania systemu pojawia się komunikat "The ME FW of system was abnormal it is recommended to re-flash system BIOS by M-Flash to ensure normal system operation.

LiveUpdate nie pomaga - informuje, że BIOS jest aktualny, nie ma opcji reinstalacji.
M-Flash przez BIOS też nie pomaga. Proces zostaje wykonany pomyślnie, ale sytuacja pozostaje bez zmiman.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Sprawdź czy reset do ustawień domyślnych usunie komunikat, zapisanie ustawień zalecałbym np. zdjęciami tak byś nie tracił godzin i dni na przywrócenie rozruchu systemu (np. masz aktywny jakiś RAID z 2-10 dyskami) i np. stabilnego podkręcenia procesora/RAM (bo płyta nie chce zezwolić na maksymalne prędkości jednego z dwóch).

Podejrzewam konflikt z Intel Management Engine. System startuje normalnie? Zainstaluj najnowsze sterowniki Intel ME.

Niesłychane.
Wczoraj przeprowadzałem wszystkie czynności naprawiające, po czym kilkukrotnie restartowałem system i komunikat wyskakiwał za każdym razem podczas startu systemu.
Dzisiaj komunikatu nie ma, a system uruchamia się z normalną prędkością. Uruchomiłem go dzisiaj 8 razy.
Przepraszam za zamieszanie. Dziękuję za podjęcie rozwiązania problemu.
Chyba system musiał się z tym przespać :slight_smile:

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.