BIOS Update MS7857

Witam, ktoś mógłby pomóc znaleźć i wysłać linka do BIOS Update, do płyty głównej MS7857? Ja nigdzie nie mogę tego znaleźć

To jest jakaś stara płyta MSI chyba? Niewspierana już. Żaden nowszy BIOS nie został do niej wydany od lat. Z czym konkretnie masz problem, że chciałeś go aktualizować?

Zakupiłem nowy procesor 4 rdzeniowy z 4 wątkami, wcześniej miałem 2 rdzeniowy, więc chciałbym zaktualizować Biosa

Nie ma żadnej możliwości update?

Po włożeniu nowego procesora komputer nie wstaje?
BIOS pewnie można znaleźć po jakiś szemranych stronach jeszcze. Tylko ja kompletnie nie widzę powodu do jego szukania. Najprawdopodobniej od lat masz zainstalowany najnowszą wersję.


[edit.]
Czytam po forach, że to były płyty wkładane do gotowych komputerów markowanych firmą Medion i sprzedawanych tak w jakichś niemieckich supermarketach. Nigdy z tego powodu nie miały wsparcia technicznego ani u MSI, ani u Mediona.

Komputer normalnie działa, ale nie widać żadnych efektów, ani poprawienia wydajności komputera
Czyli nic z tym nie moge zrobic?

Na pewno możesz za pomocą programów diagnostycznych (benchmarków) sprawdzić wydajność procka.

Jaki miałeś CPU wcześniej, a na jaki wymieniłeś? Gdzie spodziewałeś się zobaczyć wspomniane efekty czy poprawienie wydajności? W grach? W programach? W ogólnej responsywności systemu operacyjnego?

Wcześniej posiadałem procesor AMD Apu A6-5400K 2x3.6Ghz,wymienilem na podobny ale bodajże 2x3.4Ghz oraz z 4 rdzeniami i 4 wątkami

Głównie w grach, posiadam ok. 3-5fps, a chciałbym mieć chociaz te 20,moze 30

Podaj dokładne modele: co na co wymieniłeś, bo sama zwiększona ilość rdzeni niewiele zmienia. Szczególnie w starszych grach, które wielowątkowości wykorzystać nie potrafią.

Jakie gry? Jeśli opierają się na karcie graficznej, to wymiana procesora wiele nie pomoże.

AMD Apu A6-5400K 2x3.6Ghz
A nowy procesor: Amd A8-5500 3,7 ghz turbo

Na przykład minecraft

Jest mi ktoś w stanie pomóc?

Ja.
Zacznijmy od specyfikacji technicznej zakupionego i posiadanego sprzetu.
Nie miałeś, ani nie masz procesora 2 i 4 rdzeniowego.
Oba procesory są z rodziny buldożer i nawet temu “czterowątkowemu” bliżej do i3-2000, dwa rdzenie 4 wątki, niż do i5.

Nie podałeś pozostałej części specyfikacji zestawu, czy jest karta graficzna, ile ram i jaki dysk.
Generalnie planując grać na APU 4 GB Ram to zbyt mało, bo APU z 0,5-1 GB musi dostać. A i wtedy jego wydajność nie dorówna vedze 3, pewnie koło 50% będzie. Gdybyś napisał przed zakupem, to byśmy doradzili sprzedać i kupić Athlona3000, na FM2 nic więcej w sumie nie ugrasz, to starsza podstawka i szkoda ją modernizować.

PS. no i po wymianie procka warto zrobić reinstalację W10, może czasami byc problem z obsługą.

Karta graficzna jest Geforce GTX 1050Ti, RAM 16GB, Dysk SSD 256GB
Wcześniej na tym forum pewna osoba doradziła mi do kupno tego procesora co wyżej wymieniłem

A jak wygląda ten reinstal WIndowsa?

Instalujesz od 0. Pliki przepadają. Piszę o tym, bo ktoś tu core duo na quada wymienił, ale w10 nadal tylko 2 rdzenie widział. Zobacz więc co widzi Twój.

Zrobię to, będe czegos jeszcze potrzebował do wykonania reinstalu?

Sprawdź najpierw jaki procek “widzi windows”, jak dobry, to reinstal wiele nie da.
(klucz instalacyjny usb i klucz windowsa, w starych płytach mogł być poza bios).

No właśnie wyświetla się prawidłowy procesor, co w związku z tym mogę zrobić?

Podać resztę specyfikacji na początek, bo sam procesor niewiele mówi o wydajności i problemach fps.