Bios ustawienia

Ostatnio wyczytałem, że nie najlepszym pomysłem jest przywracanie biosu do ustawień domyślnych. Byłem zdumiony, ale na tym się nie znam,więc chciałbym ten temat poruszyć tutaj i może niech się wypowiedzą fachowe osoby.

Czy znacie i możecie podać linka do stronki, jak powinny wyglądać prawidłowe ustawienia w biosie?

Co ma BIOS wspólnego z Windows 7 ?

Powiem krótko: ustawienia domyślne - nie są ustawieniami OPTYMALNYMI. Nie ma jakiegoś złotego “środka”, czy “recepty” dla ustawienia BIOSu. Trzeba zapoznać się z terminologią używaną przez interfejs tego programu, poznać swój sprzęt i jego wymagania, a potem wszystko ładnie poustawiać.

Niepotrzebnie! To normalna czynność w przypadku niepewności co do skonfigurowania BIOSa. Nie ma uniwersalnej porady na temat ustawiania BIOSa, dlatego w razie braku wiedzy i niepewności nie należy dumać, lecz ustawić “Load Optymized (optimal) Defaults”.

i tak też zostawiłem. Powiem tak, w moi laptopie nie łatwo się dostać do biosu i nie wiem, czemu, ale wydaje mi się on dość ograniczony, jeżeli się już do niego wejdzie. Ponieważ czytałem nt temat parę rzeczy i wyczytałem, to, co w temacie, więc myślałem, że ustawię coś, co będzie bardziej optymalne dla mojego sprzętu, ale wolę nie ryzykować, bo potem ciężko cokolwiek odkręcić przez to trudne dojście o biosu. Gdyby było to łatwe i za każdym razem bym wchodził po F2, to bym się tak nie przejmował, w końcu zawsze wszystko można wtedy cofnąć. A ponieważ laptopa używam nie tylko do rozrywki, ale również do pracy, więc zmiana w biosie łączy się u mnie w 80% ryzykiem, że nie odpalę go ponownie ot tak, kończy się to nieprzespaną nocą, bo do rana laptop musi być sprawny. Co prawda mam inne w zastępstwie, ale one chodzą tak sobie, a jak wolę ten, bo najnowszy.

Tak a propo’s to nie wiem, czy innym też tak do biosu się ciężko dostać, jak mnie. Jakieś czary trzeba odprawiać, często już się prawie modlę, żeby zaskoczyło…a kombinacje modlitewne są różne :smiley:

Nie potrzeba żadnych kombinacji, zaglądnij do instrukcji obsługi swojego lapka i tam będzie pisać jak wejść do BIOSu.

Chyba nie, jeśli będziesz pukał w klawisz F2 podczas startu komputera z dość dużą częstotliwością (3x/sek), to się dostaniesz.

Swoją drogą, jeśli komputer sprawnie działa, to nie ma tam po co zaglądać.