Bios w Acerze-aktualizacja

Witam

mam w swoim lapku (acer aspire 5738ZG)bios ver.1,17,na stronie producenta jest dostepna ver.1,25.Po sciagnieciu i rozpakowaniu pliku mam 3 foldery(dos,winflasch32,winflash64).Czy ktos moze wie ktory jest własciwy i ktory nalezy wgrac i jak to wgrac z płyty cd czy moze byc z pendrive.Jestem w tym zielony i prosze o pomoc

z góry dzieki

dos możesz pominąć, a winflash32 i winflash64 są przeznaczone do aktualizacji biosu z poziomu systemu operacyjnego.

winflash64 dla 64 bitowego, a winflash32 dla 32 bitowego. Odłączasz co się da od lapka, przede wszystkim urządzenia podłączone pod USB i uruchamiasz odpowiedni plik tak jak program, który wgra bios i zrestartuje kompa. Podczas tej operacji wentylator powinien na chwilę wejść na maksymalne obroty. Baterie oczywiście zostawiasz w laptopie w razie gdyby wyłączyli prąd.

masz tam aplikacje do flashowania pod windowsem 32 i 64 bitowym i spod dos’a.

poza tym chyba jest tam plik readme z instrukcją.

Nie wiem czy bateria ma tu coś do rzeczy.Np. w moim Acerze nie da się na pewno przeprowadzić “flasza” na bateri,wyświetli się stosowny komunikat że komputer ma być podłączony do zasilacza.

Co do metody flaszowania to możesz z płyty cd lub z pendriva.W przypadku CD tworzysz botowalną płytę z dosem dorzucasz folder z plikami ten pod dos,podobnie w przypadku pendriva tworzysz botowalnego pendriva.Ale skoro producent dał możliwość flaszowania z Win.to skorzystaj z tej opcji tym bardziej że jak piszesz jesteś zielony.

dzieki za info…czyli klikam 2x na plik z nazwą biosa i reszta sama idzie?

Prawie… będziesz musiał jeszcze potwierdzić, że jesteś świadomy tego co chcesz zrobić, że masz kompa do sieci podłaczonego, że możesz go uszkodzić aktualizując bios i że robisz to na własną odpowiedzialność.