Bios w wersji beta na płycie Gigabyte

Zakupiłem płytę GA-G33M-S2 od Gigabyte’a. Chciałbym zmienic procesor na jakiś lepszy, który na liście jest obsługiwany od biosu beta.

  1. Jeżeli włożę taki procesor i wgram beta bios, to czy wszystko będzie działało stabilnie?

  2. Czy istnieje możliwośc że Gigabyte zostawi płytę z tym najnowszym biosem tylko w wesji Beta?

  1. musisz mieć jakiś starszy proc, na którym zaktualizujesz

  2. beta to wersja nieoficjalna mogąca zawierać błędy, niestabilnie pracować itd.

Czyli pracowac na starym biosie z nowym CPU?

nie skoro nowy proc wymaga aktualizacji to jeśli tego nie zrobisz to albo będzie działać niewłaściwie komputer albo w ogóle nie ruszy…

-jak jest wykrywany nowy CPU aktualnie…?

–ja z beta-biosami nie miałem przykrych doświadczeń…

-ale pewności nie da nikt…

Chodzi mi o to, czy mając nowy procesor spoza listy do mojej płyty ga-g33m-s2 będzie działał stabilnie? Nowego procesora jeszcze nie mam. Planuję zakupic taki.

Narazie mam CPU E2140. Mogę go włożyc do tej płyty ga-g33m-s2, a potem wgrac windowsa i jeszcze poźniej wgrac Biosa?

tak możesz.

Raz już robiłem aktualizację biosu płyty i to z poziomu windowsa. Podobno tak jest bezpieczniej.

nie ma znaczenia jak w trakcie aktualizacji tj. zapisu do eproma wyłączysz zasilanie to czy w winie czy w dosie to i tak płyta g. nie wstanie chyba, że ma dual bios.