BIOS widzi tylko 2.5 GB ram z 4, przed aktualizacją widział

BIOS widzi tylko 2.5 GB ram z 4, przed aktualizacją widział 3 GB.

Moja płyta obsługuje max 4GB pamięci DDR2 533 Mhz (wcześniej miałem 2x1 GB 667MHz i działało) teraz mam 2x2 GB 800 MHz i widziało tylko 3 GB, zaktualizowałem więc bios i teraz widzi tylko 2.5 GB :frowning:

Pojedyńczo obie kości wykrywane są w całości, gdy zrobię 2 GB 800 Mhz + 1GB 667 Mhz to bios widzi 3 GB, jak dam 2x2 GB to tylko 2.5 :frowning:

Co zrobić żeby wykrywał całe 4 GB ?

Bios wgrany najnowszy dostępny na stronie producenta, reset biosu za pomocą zworki CMOS też nie pomaga :frowning:

Witam. Miałem ten sam problem. Poszukaj w biosie Opcji memory remap i ją wyłącz, ale nawet jak ją wyłączysz to i tak Windows 32 bity wykrywa tylko 3,5 GB (albo 3,75 nie pamiętam dokładnie).

Czytałem o takowej opcji niestety w moim biosie takiej niema :frowning: i co teraz?

Pozostaje Ci jeszcze ustawić i zatwierdzić w BIOSie "Load Optimized (Optimal) Dafaults" i restart.

tez nic, cpu-z widzi całe 4 GB http://imageshack.us/photo/my-images/57 … k01vo.jpg/ bios i system tylko 2.5 GB

robiłem reset biosa za pomocą zworki CMOS i przez przywracanie ustawień domyślnych i nie pomaga, myśle nad wyciagnieciem baterii na pół godziny.

A może trzeba przestawić DRAM Timing na manual i coś pozmieniać? te co mam to CL5 800 Mhz a gniazda są na 533 MHz

Oto co mi pokazuje windows 7 x64 zainstalowany w vhd http://imageshack.us/f/8/beztytuuaym.png/ tak jakby grafika brała 1gb, a gdzie te pół giga? i zrobić z tym fantem?

Ale to nie przeszkadza.Spójrz w zakładkę SPD w programie CPU-Z a zobaczysz że pamięci które posiadasz,automatycznie dopasowują się do maksymalnych taktowań gniazd DDR II Twojej płyty głównej.

Z powyższego screen’a widać że płyta gł. nie obsługuje pamięci RAM w trybie Dual Channel tylko Single.

Jak masz ustawiony BIOS w zakładce _ PCI / Plug and Play Setup _ ?

pamieci są single, CPU-Z wykrywa informacje z kości RAM, nie z biosu

Tak,to wiadomo.

Proszę odpowiedz na moje powyższe pytanie.

Chodzi mi o: