BIOS wymiana z Visty na XP


(Gruman) #1

Cześć Kolegom

Zakupiłem niedawno lapka HP Pavilion DV6507eo z Biosem pod Vista, ale ten system mnie się nie widzi i chciałbym zainstalować na nim XP, bo takowy posiadam. Laptopa kupiłem (gołego) :smiley: ze sterami pod Viste i z nią szczątkowo zainstalowaną. Mój problem jest taki - a mianowicie nie wiem zupełnie

jak sobie poradzić z wymianą Biosu tym komputerze, jaka jest procedura wymiany tego softu?, jak to się robi :?:

Proszę Was o poradę w tej kwestii.


(mati75) #2

Ale po co wymieniać BIOS? Aby zainstalować XP musisz poszukać sterowniki do dysku SATA.


(Srebrny Wilk) #3

NIe sterowników dla dysków SATA, tylko sterownika dla kontorlera IDE pracującego w trybie AHCI, któy trzeba wskazać podczas instalacji Windows (klawisz F6), lub zintegrować z płytą instalacyjną Windows.


(Gruman) #4

No tak, ale jak to zrobić :?: :smiley:

W laptopie tym (HP Pavilion DV6507eo) instalatorem Ms XP z SP2 wszystko przebiegało OK! do czasu instalacji sterownika do Chipsetu z modeli serii 6000 pod XP. Skutek:

Błąd instalatora NVIDIA

Program instalacyjny NVIDIA nie może znaleźć sterowników zgodnych z aktualnym sprzętem. Program instalacyjny zakończy pracę :oops:

Skutkiem nie zainstalowania tego steru jest pozostawanie wielu :?: :?: :?: :?: :?: :?: w Menedżerze Urządzeń :-(. Ręce mi już opadają, może dałbym temu spokój, ale komp. ten posiada 1 MB Ram (i za plombowaną klapkę od pamiątek) a Vista pożera większe zasoby niż XP a pozatym przyzwyczaiłem się do XP - owszem Vista cacy, cacy wyglancowana jednak mi nie leży wcale.

pozdrawiam.


(Srebrny Wilk) #5

Troszkę musisz popracować.

Na stronie HP sprawdzasz do jakiego sprzętu są potrzebe sterowniki dla Twojego modelu (dla Windows Vista).

Następnie szukasz dla tego sprzętu sterowników dla Windows XP. Najprawdopodobniej znajdziesz je rónież na stronie HP, tyle, że przy innych modelach. Jak? Przez wyszukiwanie na stronie producenta i poza nią.

Przykład:

W polu wyszukiwania sterowników na stronie HP wpisujesz DV6507 i odnajdujesz:

HP Pavilion dv6500 Notebook PC series

HP Pavilion dv6507el Notebook PC

HP Pavilion dv6507eo Notebook PC

HP Pavilion dv6507tu Notebook PC

HP Pavilion dv6507tx Notebook PC

Po kliknięciu na Windows XP otrzymujesz niekompletną listę sterownikw, ale po kliknięci na Windows Vista , znacznie bogatszą, na której są sterowniki np. NVIDIA nForce Chipset Driver, jak również pozostałe.

Wpisujesz w pole wyszukiwania NVIDIA nForce Chipset Driver Windows XP i otrzymujesz wyniki na kilku stronach.

Klikasz na pierwszy odnośnik i masz, to czego szukasz:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/gene ... =en&dlc=en

Powtarzasz to dla pozostałego sprzętu.

Mało tego, znając sprzęt możesz poszukać ich na stronach producenów elementów składowych tego laptopa. Wystarczy orobina chęci i pomysłowości.


(Gruman) #6

Wielkie Dzięki

Tak już pościągałem przedtem te stery, tylko te od Chipsetu nie wchodzą, a ten wskazany przez Ciebie tylko się dekompresuje, lecz się nie instaluje - na moment ukazuje się tylko plansza tytułowa nVIDIA zaraz znika i du....a nic się dalej nie dzieje.

Niebyło by problemu gdybym tego lapka kupił tu gdzie mieszkam zaniósłbym go do salonu w celu zmiany systemu i kwita, lecz ja go kupiłem w Warszawie to jest ponad 400 km od mojej miejscowości. Nie zdawałem sobie sprawy, iż samemu zmiana systemu OS z Visty na XP może być taka problematyczna. Pisałem do salonu do Warszawy w tej sprawie udzielili mi takiej informacji, iż HP nie wspiera tego modelu, lecz jeśli dostarczę ten komputer do salonu to oni mi zainstalują te stery za ok. 100 zł. Tu dodam, iż laptopa tego kupiłem poprzez wyszukiwarkę najmniejszych cen http://www.skapiec.pl/, poprostu skusiła mnie cena "golasa" i tego są teraz skutki, iż nie mogę poradzić sobie z tym "odpornym na wiedzę HP Pavilion DV5607eo"

Pozdrawiam.

Marek G.