BIOS zatrzymuje się na czytaniu pamięci ram

Czemu idzesz w zaparte i nie zrobisz prostych testów?

  • odłączenie dysku twardego (jeden kabelek),

Jak to nic nie da:

  • wyciągnięcie jednego modułu pamięci i próba uruchomienia,

  • wyciągnięcie drugiego (wsadzenie poprzedniego…) i próbwa uruchomienia.

Chieftec robi dobre zasilacze. Nie piszesz jaki zasialcz i jakie wyposażenie komputera.

sygnaturze napisałem wszystko oprócz dokładniejszego modelu pamięci ram i zasilacza

zaraz dopisze 

zobaczyłem ten zasilacz, nie wiem co sie stało ale chyba sam sie przeczyścił nie ma tam nic,

z tym dyskiem twardym to mam co zrobić ? odpiąć kabel sata od płyty głównej?

  • nie musimy wiedzieć, że komputer z sygnatury to ten o którym jest dyskusja,

  • wypiąć z dysku kabel. Dowolny kabelek - zasilający, lub sygnałowy.

dobrze, a mogę wypiąć oba?

Wypnij oba…

odpiąłem dysk twardy od komputer było trzeba było zrestartować 4 razy (jak zwykle) i pokazało disk boot fail rule (czy jakoś tak)

podpiąłem dysk twardy (oczywiście wyłączyłem komputer) i jak zwykle było trzeba zrestartować, zrobiłem  CLR_CMOS i nic tak samo

została pamięć ram nie długo sprawdzę

Zasilacz, albo pamięć - w ostateczności płyta główna.

Nic nie masz nawtykane dziwnego w USB? Kamery, klawiatury dziwne, etc? Wypnij WSZYSTKO od USB i sprawdź czy to samo się dzieje.

jak nic nie jest podłączone pod usb to jest tak samo. chyba zasilacz sie zepsuł. wątpie że po 2 burzach jego zdrowie jest na 100% pożycze od kolegi zasilacz i sprawdze. co jeżeli moc zasilacza kolegi to 750 wat? może coś zrobić z komputerem?

Możesz spokojnie podłączyć, tylko nie zepsuj zasialcza kolegi.

spróbuje nie zepsuć, jak podłącze nowy zasilacz to procesor który ma technologie intel turbo boost to sie jeszcze bardziej podkręci? 

jeżeli tak , to chyba jak podłącze stary to procesor sie odkręci czy uszkodzi?

Ogarniam co miałeś na myśli, jak wrócę z medytacji to może coś odpiszę.

czyli co ? jakiej medytacji? źle coś napisałem?