Bios zawiesza się po podłączeniu pendrive'a

(P T D1999) #1

Witam. Z racji tego, że zachciało mi się spróbować korzyści płynących z Linuxa postanowiłem sobie go zainstalować. Zdecydowałem wypalić obraz ubuntu na pendrive, a potem odpalić instalacje z poziomu biosa i właśnie w tym momencie zaczyna się problem. Kiedy dojdzie do loga HP cały się zawiesza i na nic nie reaguje. Kiedy odpalam system bez pena nie ma żadnego problemu, żeby wejść w bios. Kombinowałem, że może ustawienie w biosie nie pozwala na bootowanie z pena, ale tam wszystko jest w porządku. Potem spróbowałem odpalić laptopa z pustym penem i o dziwo komputer dalej się zawieszał ! I tu pozostaje pytanie, czy ten problem wynika z mojej winy czy to coś innego.Jeśli brakuje jakiś informacji to przepraszam, ale nie wiem co jeszcze potrzeba. Pozdrawiam  :wink: 

(kalitt) #2

Spróbuj zaktualizować BIOSa może coś pomoże. Ewentualnie pendrive jest uszkodzony (któryś sektor) możesz przetestować go np HDTune pod tym względem

(P T D1999) #3

Szczerze mówiąc to nie mam pojęcia jak zabrać się do aktualizacji biosu na tym komputerze :smiley:

(JNJN) #4

Użyj innego pendrive lub wypal płytę CD/DVD.

(P T D1999) #5

Zainstalowałem starszy bios albo najnowszy i dalej ta sama historia. Co najlepsze 2-3 miesiące temu wszystko było ok. Chyba jedynie zostaje mi płyta…