Bios

hej. Mam problem chcem sformatowac kompa może wie ktoś co trzeba przestawic w biosie.

Advanced BIOS Features -> First Boot Device (zmień z HDD na CD-ROM). Wsadź bootowalną płytkę, sformatuj systemową partycję i zainstaluj OS.

Sformatować to można dysk a nie komputer. Czym chcesz to zrobić, płytą np. XP czy jak? Poszukaj w biosie opcji “First Boot Device” lub podobnej i ustaw tam Twój napęd CD. I opisuj bardziej dokładnie problemy, na pewno to pomoże w szybszym ich rozwiązaniu.

Chcesz sformatowac dysk nie kompa.

Wejść w ustawienia BIOSu, w zakładkę Advanced BIOS Features

…i tam zmienić Boot Sequence tak, by wcześniej sprawdzał napęd CD (np. A, CDROM, C).

Lub w niektórych biosach First/Second/Third Boot Device,

gdzie np. First ustawiasz na Floppy / FDD (stacja dyskietek), Second - CDROM, a ostatni Third… na HDD / HDD-0.

“jbjb” o tym przeczytasz też tu: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_77610.html :slight_smile:

http://forum.hotfix.pl/viewtopic.php?f=16&t=96

http://www.adam749.eu/index.php?id=instal_XP

jbjb ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

jbjb , nic nie musisz przestawiać w biosie, wystarczy, że włożysz płytkę do napędu, zresetujesz komputer i na samym początku naciśniesz klawisz “F12” - włączy się menu wyboru urządzenia, z którego ma się uruchomić komputer - wybierasz napęd CD/DVD, w którym masz płytkę z systemem, zatwierdzasz - komputer startuje z płytki.

PS. kompa się nie formatuje, możesz to zrobić z dyskiem twardym lub partycją. Do tego ten “potwór językowy” - “chcem” - prawidłowo jest chcę.