Bios

Mam komputer AMD 850, GeForce 2 mx 400, plyye Via k7vza (wiem tylko że firmy via modelu nieznam)

Problem jest taki, ze nie moge zainstalowac win xp!

Na czysty dysk daje botowanie z plyty wsadzam do napedu plyte z win xp Przy starcie kompa widnieje napis "dowolny klawisz spowoduje rozruch na dysku f (naped cd) " a wiec wciskam byle co i pojawia sie niebieskie okienko instalatora win xp… wczytuje jakies tam sterowniki i po chwili pojawia sie czarny ekran z migajacym kursorem w lewym gornym rogu i tyle. nic wiecej sie juz ne wczytuje. Probowalem na rozne sposoby instalacji i zawsze stoi na takim ekranie.

Dodam ze moj kumpel ma ten sam komputer tyle ze AMD 750 i xp-ek chula mu bezproblemowo.

Moze ma nowsza wersje biosa? Czy to znaczy ze musze zakutalizowac bios? Ale jak to zrobic i skad pobrac biosa?

Ja tylko uściśle: Masz zapewne płytę główną ECS/ELITEGROUP K7VZA, ale z chipsetem VIA.

Sprawdź czy wszystko na płycie głównej jest podociskane.

Może masz uszkodzoną płytę z samym systemem operacyjnym.

Jak długo czekasz z tym miganiem kursora?

Spróbuj chwilę zaczekać…

U mnie niestety, razu pewnego sama płytka była trochę porysowana i kończyło się na tym samym, jak Ty opisujesz.

Ta samą płytką ktora probuwalem zainstalowac u siebie z powodzeniem zainstalowalem na dwuch roznych kompach znajomych.

Jeden komp super szybki a drugi nieco wolniejszy od mojego tylko u mnie nie chce.

Co do czasu oczekiwania to czekalem max 40 min az siew kurzylem i zrestartowalem a po restarcie to samo…

ustaw defaultowskie ustawienia systemu w BIOSIE

Load High Perfomance Setup Defaults

jesli podkrecales procka ,lub cokolwiek wroc do ustawien orginalnych

spruboj takze

wylaczyc VIDEO BIOS , ewent. SYSTEM BIOS /cache/

przerwania IRQ dajesz na Auto

Spróbuj zmienić AGP na 2x lub wyłącz/włącz ACPI

A może to grafika. jak masz możliwość to na czas instalacji włóż inną grafę (może byc naweta stara riva TNT 2). Jak instalacja przebiegnie bezproblemowo podmieniasz grafę na swoją i instalujesz stery do swojej.

Przenoszę

:arrow: Problemy

A da się zainstalować jakiś inny system Dosa, lina lub starszą winde?

Problem znany dzieje się tak nieraz przy instalacji XP i kartach GF trzeba podmienić na czas instalacji karte grafiki i w momencie zakończenia instalacji gołego systemu wkładasz swoją karte, komp wykryje i instalujesz stery do płyty i sterowniki urządzeń.

Bios ustaw na defaults i sprawdz może ruszy na twojej jak nic załatwiaj obojętnie jaką byle dobra.

Co do ustawienia biosu to dalem na default zmienilem tez AGP x4 rezsta ustawien jakie sugerowala mi forumowiczka niestety nie dokonalem gdyz wersja mojego biosu nie posiada takich funkcji.

Tak czy inaczej nawet po tych drobnych zabiegach xp nie chcial ruszyc pojawilo sie to samo.

Inne systemy instaluja sie bezproblemowo.

A jesli chodzi o aktualke win 98 na xp to spoczatku cos tam instaluje ale kiedy restartuje sie komp to wczytuje sie jakis pasek pojawia logo XP i znow ten czarny ekran zkursorem…