Biosu do płyty głównej Acer FMCP7AM

Allo to all.

Poszukuje niebrandowanego Biosu do Płyty głównej Acer FMCP7AM. Płyta jest na chipsecie nVidia nForce 730i.

W tej chwili mam Bios American Megatrnds R01-A3 (oczywiście brandowany pod Acer).

Thz.

Jak wnioskuję z modelu płyty masz desktopa od Acera, prawda? Podaj dokładne oznaczenie Twojego komputera, łatwiej będzie coś znaleźć.

Dokładnie. Acer Aspire M3710

Aby pobrać BIOS dla Twojego komputera wchodzisz na stronę Acer Service & Support potem “Select Product Family” -> Desktop -> “Select Product Line” -> Aspire -> “Select Product Model” -> M3710. Na dole pojawi się lista sterowników do pobrania oraz w odpowiedniej zakładce lista możliwych do pobrania BIOS’ów

Jak napisałem w pierwszym poście szukam niebrandowanego biosu :roll:

Nie sądzę aby takowy istniał, każdy producent sprzętu (płyt głównych) dostosowuje BIOS do swojej płyty przy okazji “brandując” go. Nie ma czegoś takiego jak uniwersalny BIOS, który można wgrać na każdą płytę główną (pomijam ciekawostki typu OpenBIOS), do danej płyty pasują tylko konkretnie przystosowane do pracy z nią BIOSy.

Czemu piszesz do mnie jak do 13-latka ? :o przecież wiem że nie ma czegoś takiego jak uniwersalny bios, ale istnieje bios niebrandowany ,odpowiedni do plyt z danym chipsetem. Jest jeszcze coś takiego jak mod biosu.

Wybacz, że tak to zabrzmiało, ale raczej nie znajdziesz czegoś takiego jak niebrandowany BIOS.

BIOS nie zależy tylko od chipsetu, lecz także od innych elementów zamontowanych na płycie. Czasem producenci wydają kilka wersji tej samej płyty (rev. 1, rev. 2, etc.), nie różniących się czasem specyfikacją, ale już BIOSami tak. W przypadku próby zainstalowania BIOSU do innej wersji danej płyty (np. BIOS rev. 2 na płytę rev. 1) w najlepszym przypadku program flashujący nie pozwoli na tą operację, w najgorszym pozwoli i płyta nie wstanie.

Co do BIOSów modowanych, owszem istnieją, niestety nie wiem jak w przypadku tej płyty - nie jest to zbyt popularny model (gdyż nie ma go w normalnej sprzedaży, jedynie w gotowych PC od Acera), co drastycznie zmniejsza ilość osób posiadających go a tym bardziej bawiących się w modowanie.