Bit torrent i internet jak zoptymalizować

Problem jest taki że jak ściągam coś w bit torrencie z prędkością 5 kb/s i wysyłam 30 kb/s to mozilla mi muli mocno (mam neta 1,3 mb 130 kb/s limit)

PS: nie polecajcie innych przeglądarek.

Nie przesadzaj z tym piractwem wojteko10.

Przecież Linuksa czy OpenOffice można ściągać z P2P w pełni legalnie.

Pobieranie plików z P2P samo w sobie nie jest nielegalne.

wojteko10

Pleciesz bzdury, na początek przeczytaj czym jest BitTorrent i jak się go używa, a to że większość społeczeństwa używa BitTorrent’a do wiadomych celów nie oznacza to, że robią to wszyscy. BitTorrent to jeden z lepszych protokołów jaki powstał, gdyby tylko twórcy aplikacji np. takich jak iTunes wprowadzili go do swojego kodu pobieranie zakupionych utworów mogłoby być jeszcze szybsze.

BitTorrent ma mnóstwo zastosowań.

Majster1942

Masz po prostu za słabe łącze, aby wysyłać z prędkością 30kb/s, ustaw limit 15kb/s i wtedy sprawdź jak to działa. Generalnie nie powinieneś wysyłać więcej niż 20kb/s ponieważ po prostu zamulisz sobie całe pasmo i nie będziesz mógł właśnie chociażby oglądać stron www.

możesz także zastosować pogram cfosspeed który optymalizuje łącze i przydziela priorytety poszczególnym połączeniom i programom.

hmm więc prędkość wysyłania ma wpływ na prędkość pobierania… dzięki bo myślałem że pobieranie i wysyłanie to dwie szklanki o dwóch zawartościach a okazuje się że jedno zależy od drugiego…

Bit torrenta używam do pobierania głównie map do takich gier jak call of duty 2, medal of honor airborne i modów do medievala 2 jakbym miał neta 6-10 mb i w górę to nie bawiłbym się jakimiś tam zamulaczami tylko z www ciągnął (teraz niby też mogę ale mam neostradę a jak przerwie przy pobieraniu to trzeba od nowa a wyobraźcie sobie jak niekóre mody mają pare GB)

przecież musisz najpierw wysłać żądanie na serwer żeby potem pobrać stronę, wyświetlić ją

poza tym jeśli chodzi o pobieranie przez www czyli FTP to są menadżery pobierana dzięki którym po przerwaniu połączenia po wznowieniu jego dalej można pobierać plik.