Bitcoin - co to jest?

bitcoin - co to za magia, może to ktoś wyjaśnić po polsku XD ?

1 polubienie

za mało informacji na necie?

jak można zarabiać na pieniądzach których nie ma, nic z tego nie rozumiem

:slight_smile: skoro są ludzie którzy za to płacą to można zarabiać… czemu nie ma? przecież możesz wiele rzeczy za to kupić, zamówić pizze, jak jeden koleś kiedy bitcoin startował, jak się opłacało kopać bitcoiny, to się poświęcało czas/moc obliczeniową kompa/prąd, i w pewnym momencie to zaczęło się zwracać :wink:

jaka pizza , jaki prąd, chyba jestem na to za głupi

czyli jak działa komp to kupuje pizze tak :smiley:

ogólnie strona bithub, może trochę wyjaśnić co to jest, i kanał na youtube, https://www.youtube.com/user/szanow

jak komp działa, ściągasz odpowiedni program, i on wykorzystuje albo twojego procka albo grafę, do wykonywania obliczeń, i tak się kopało bitcoiny, aktualnie to mało opłacalne

ale bajer XD

jeden bitcoin kosztuje 22 tysiące ? XD
procek liczy i daje kase, ale magia

bitcoin.pl/kurs to tak w dużym skrócie, procek lub grafa przeznacza się na na kopanie/obliczenia, co powoduje najczęściej 100% używania sprzętu, na początku domowe kompy wystarczały, aktualnie to już powstają specjalne kopalnie składające się z kilkudziesięciu jeśli nie więcej maszyn, które kopią :wink:

dlatego kopanie samemu, bez zainwestowania najpierw trochę $ w sprzęt się nie opłaca, ja bym bardziej nastawiał się na jakiegoś shorta :wink:

No tak jak banki/rządy - jeden klik i dotrukowane.

“prawdziwych” pieniędzy też nie ma. To zmyślony papier, po prostu wszyscy wokół się umówiliśmy, że jest coś wart. Kiedyś miał pokrycie w złocie, teraz się tak nie da (golden standard). W pewnym sensie nie ma czegoś takiego, jak pieniądze. Działają na tej samej zasadzie, co Zębowa Wróżka :wink:

Tak samo BitCoin. Istnieje umowa (a raczej ‘zmowa’), wskutek której stwierdzono, że jest wartościowy. Nie ma wartości inherentnej, wsobnej, jak kawa albo zboże na giełdzie towarowej. Jest natomiast metodą szacowania wartości.

Zacznij więc od podstaw

producencie kart wymyśili jak golić fraj**** haha

Normalnie jak na wszystkim: Kupić tanio i sprzedać drogo. Handel i zarabianie na tym polega Jednego dnia na rynku jest wielu sprzedających ten sam towar, załóżmy kartofle i kg. kartofli kosztuje złotówkę, kupuję tonę za 1000 złotych. Za tydzień, dwa nie ma nikogo z kartoflami ale klienci są sprzedaję po 5 złotych za kilogram. I zarabiam 4000 złotych na czysto. Z bitcoinami jest identycznie trzeba tylko wyczuć koniunkturę, mieć dobre rozpoznanie i intuicję.

Nieźle zarobili ci, którzy sprzedali kryptowaluty pod koniec 2018 roku.
Zastanawiam się ilu ludzi przypomniało sobie wtedy, że kiedyś wykopali dla fanu trochę krypto lub kupili za parę groszy i okazało się, że mają miliony :slight_smile: Swoją drogą chyba korekta na bitcoinie się zakończyła. Co myślicie?
asdsadsa

Dla niewtajemniczonych: BTC poszybował z prawie $20k na $3 i teraz jest na $5.

1 polubienie

Cześć , jak w tym momencie oceniacie tego typu kryptowalutę ? Czy uważacie , że dalej warto kupować bitcoina ? Czy już ta kryptowaluta najlepsze czasy ma za sobą ? Bo niby teraz sprawdzam informacje i kryptowaluta zanotowała kolejny spadek , ale nie wiadomo , czy pójdzie jeszcze mocno do góry , czy ta tendencja się utrzyma . A może uważacie , że warto zwracać uwagę na jakieś inne kryptowaluty ?

Jeśli ktokolwiek by wiedział, że kurs pójdzie mocno do góry, to nie wypowiadałby się na forum tylko rozbijał skarbonkę i kupował :stuck_out_tongue_winking_eye: Aktualnie nie można kryptowalut traktować jako środki płatnicze, a jedynie jako towar spekulacyjny :wink:

1 polubienie