[BITCOMET]Czy coś nie tak?

Witam.

Mam dylemat :slight_smile: Posiadam Kerio, SP2 i Avasta. Nie wiem czy czasem w ustawinieach bitcometa nie trzeba coś zmienić. Chodzi o te 3 pierwsze opcje do zaptaszkowania.

Doradzicie mi ? :slight_smile:

27ip.th.jpg

Ja jade na domyślnych ustawieniach i tą trzecią mam odznaczoną i wszystko gra

A to zależy czy jesteś za natem czy nie.

Niewiem na jakiej podstawie takie wnioski wyciągłeś,jeśli nie masz NATu (ruter itp.) to nic nie ruszasz.

A nie wiem czy jestem za natem w tym się nie znam :smiley: Wiem że mam wew. ip i low id. W jendym pomieszczeniu (w środkowej częsci bloku) mamy wszytkie kompy i od nich idzie 20 kabelków do każdego :smiley:

IMO to jesteś za NATem włącz sobie to,powinno trochę zwiększyć prędkość ściągania.

Zobacz…

Translacja adresów (ang. Network Address Translation - NAT) daje możliwość zmapowania całej sieci (lub wielu sieci) do pojedynczego adresu IP. NAT jest niezbędny, gdy liczba adresów IP przydzielonych przez Dostawcę Usług Internetowych (ISP) jest mniejsza niż całkowita liczba maszyn, który mają mieć dostęp do Internetu. NAT jest opisany w RFC 1631.


NAT pozwala korzystać z dobrodziejstw zarezerwowanych bloków adresów zdefiniowanych w RFC 1918. Zwykle, wewnętrzna sieć będzie skonfigurowana przy użyciu jednego lub więcej z tych bloków, a są to:


	10.0.0.0/8 (10.0.0.0 - 10.255.255.255)

	172.16.0.0/12 (172.16.0.0 - 172.31.255.255)

	192.168.0.0/16 (192.168.0.0 - 192.168.255.255)


Maszyna z OpenBSD realizująca NAT będzie miała co najmniej dwa adaptery sieciowe, jeden do Internetu, drugi do sieci wewnętrznej. NAT będzie tłumaczył wywołania z sieci wewnętrznej tak, aby wydawało się, że pochodzą one z maszyny OpenBSD realizującej NAT.

PZDR

Też jestem za natem.

Mam odznaczoną trzecią pozycję i włączone omijanie natu.