BitComet - pobiera więcej niz waży plik

Witam!

Mam pewien problem z programem BitComet. Otóż gdy pobieram jakiś plik tym programem, który waży przykładowo 700 Mb, często zdarza się, że w statystyce pisze (i to jest prawda), że pobrałem już o wiele więcej niż ten plik waży a mimo tego nie ma 100% ukończenia pobieranego pliku.

Screen:

a56965af9981711e.jpg

Co jest grane?

Dodam, że cały czas pobieram ten plik, mam wysoki transfer ale % ani drgnie.

chyba to spowodowane jest tym, że błędne dane są pobierane.

No tak, ale czy mogę liczyć na to, że to sie w końcu ściągnie czy zaprzestać? I czy te pliki zawalają mi miejsce na dysku?

to jest chyba tak, że te błędne dane są usuwane, ale zostały pobrane dlatego widnieją w statystykach. Jeśli ktoś wyśle Ci poprawne dane to zostaną zapisane.

te pliki nie zajmują miejsca powinno być albo tyle ile prawidłowo sie ściągneło albo tyle ile ma cały plik (zależy jak masz to ustawione) zatrzymaj pobieranie i go przechaszuj i próbuj wtedy pobrać dalej

Jak wyżej napisano.

Te nadmiarowe mb to tzw. failed piece hash check lub błedy bufora. Niektórzy (peery) mogą przesyłać niepoprawne dane ale programy potrafią to wykryć i po którejś próbie banują takie osoby.

ale fakt faktem 10mb nadprogramowych na 700mb całość to dużo, ja rzadko kiedy uzyskuję nawet 5mb przy kilku gigowych paczkach.

Pomogło hashowanie. Wielkie dzieki panowie :slight_smile:

W dniu 25.07.2008 , o godzinie 16:36 został dopisany post przez P@zik

Zauważ, że to jest nie 10 Mb a dwukrotna wielkość pliku.

Miałem ten sam problem, ale się wkurzyłem na Bit Cometa i przesiadłęm się na dużo lepszego uTorrenta :lol:

Też sie przesiadłem na uTorrenta bo BC coś już nie jest taki jak kiedyś. :?

Od wersji 1.0 Zepsuł się totalnie… Gorszym programem jest tylko chyba DC++ :roll:

A co sądzicie na temat Aresa? Chce go wypróbowac i nie wiem czy warto.