BitCrypt v2.0 -jak się pozbyć


(Tombarob) #1

Witam wszystkich.

Kolega przyniósł mi laptopa mówiąc że ma jakiegoś wirusa co mu zdjęcia zjadł :slight_smile: Na pulpicie jest informacja - your computer was infected by BitCrypt v2.0 cryptovirus. For more info you should find txt file named Bitcrypt.txt on your hard drive. . zdjęcia są w kompie tylko rozszerzenie mają zmienione. tylko nie można ich otworzyć W pliku txt piszą ze dane zostały zaszyfrowane jakimś tam kluczem. .ze jest id bitcryptu. aby się tego pozbyć niby trzeba otwarzyć podany link jak nie zadziała zainstalować przeglądarkę torbrowser i wejsc na adres kphijmuo2x5expag.onion. i notka pod spodem że im szybciej się zareaguje tym jest większa szansa na odzyskanie danych.

sprawdzałem czy może da się to wyłączyć -jako uruchomiona aplikacja nie widnieje. wyszukiwarka plików nie znajduje nic o tej nazwie.Bardzo proszę o pomoc i poradę jak się tego diabelstwa pozbyć.


(krzych5610) #2

Skorzystaj z pomocy skanera online - http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html


(Tombarob) #3

dzięki Krzychu  ale niestety nie zadziałało . znalazło parę  ale problem nie zniknął :frowning:


(Acorus) #4

To nie jest do naprawy.Tych plików nie odzyskasz.


(Tombarob) #5

oooo to lipa a da się to jakoś usunąć ??


(Butcher696) #6

Nie da się bo to zaszyfrowane pliki i nie odzyskasz ich bo nie masz kodu deszyfrującego ,jak nie ma istotnej infekcji nie bawił bym się z główkowanie i zrobiło format dla pewności że to się nie powtórzy z winy że jest na systemie .

 

Oczywiście może się to powtórzyć na czystym systemie ale tylko jak się złapie go odnowa jakimś cudem ,tak po formacie (najlepiej wszystkich partycji jak się ma dla pewności) samo z siebie nie ma prawa.

 

Oraz naucz kolege o nie wchodzenie na podejrzane strony ,emaile , Skaner ,firewall podstawa do tego ręcznie niech skanuje pobrane pliki z sieci a napewno 2 raz nie wpadnie w to co miał