Bitdefender - komuniakt przy starcie Systemu (WIN8)


(Dzioszek) #1

Witam

Zainstalowałem antywirusa bitdefender internet security 2013 na moim Win8, po instalacji komputer się zrestartował i na czarnym tle widnieje napis ''the antivirus solution installed on your system is cleaning your computer'' . Od oko 40min bez zmian próbowałem restart i tryb awaryjny ale w Win8 tryb awaryjny uruchamia automatyczna naprawę... czy ktoś mi poradzi co robić ?? Czy czekać az ten komunikat zniknie ale ile to może trwac ??


(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku EDYTUJ i opcji Użyj pełnego edytora, który znajdziesz w prawym dolnym rogu swojego posta, dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie trafi on do Kosza.


(Dimatheus) #3

Hej,

Najprawdopodobniej w czasie instalacji zaznaczyłeś, by program sprawdził dyski w czasie pierwszego po instalacji ponownego uruchomienia systemu. Takie skanowanie może sporo czasu trwać, w zależności od tego, jak wiele danych masz na partycjach dysku twardego. Myślę, że może to trwać nawet 2 - 3 godziny.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dzioszek) #4

dysk 1tb a zapełnione ok 50% trwa to już ok 4h i bez zadnych zmian ile czasu maksymalnie czekac na jakiś ruch ??


(Dimatheus) #5

Hej,

Dysk cały czas pracuje? Widać to po diodzie działania dysku? Jeśli tak, nadal bym czekał. Czy dodatkowo pojawia się jakiś komunikat na ekranie w czasie tego skanowania? Jakiś postęp procentowy?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dzioszek) #6

padł system, widocznie podczas reinstalacji Antywirusa usunięto jakiś plik systemowy i nie chciał ruszyć już.


(Dimatheus) #7

Hej,

Zostaje więc próba uruchomienia systemu w trybie awaryjnym bądź sprawdzenie integralności pilików systemowych poleceniem sfc /scannow.

Pozdrawiam,

Dimatheus