BitDefender usuwa pliki

No własnie… Używam BitDef online, który usuwa pliki, jeśli nie udało się ich naprawić. Ostatnio wywalił mi straszną ilośc plików, wiele programów póżniej nie działało poprawnie, z tego powodu i innych doszło do formatu. Sorry, może znów nie piszę jasno.

:oops:

Nie chcę dopuscić tego jeszcze raz,

no i pytanie: czy można jakoś zmienić ustawienia BitDef, aby tych plików nie usuwał, a tylko sygnalizował, że są zainfekowame i nie uleczone?

Po załadowaniu scanera pojawi się powyższy tekst.

Kliknij w click here i tam ustawiasz sposoby akcji scanera.

Zainstaluj solidnego antyvirusa z solidną ochroną rezydentną, bo scanery online to musztarda po obiedzie, ewentualnie dodatkowe skanowanie kontrolne a nie zasadniczy spoób ochrony przed wirusami 8)

Miałeś wirusa VT 100, który infekuje wszystkie pliki exe, BitDefender nie potrafi wyleczyć tej infekcji, więc kasuje zainfekowane pliki. O ile mi wiadomo , tylko Kaspersky potrafi wyleczyć pliki exe zainfekowane VT 100.

Dzięki, fiesta ,

nie doczytałam :oops:

z mojego doswiadczenia wynika ze BitDefender v8 (free) usuwa tego wirusa, zostawiajac pliki w spokoju. “walczylem” z nim w niedziele :wink:

Ale wersja że się tak wyrażę “stacjonarna” a nie scaner online 8)

Dlatego napiałem co sądzę o scanerach tego typu w powyższym poście.

marina tak jak napisał fiesta wyposaż się w AV z prawdziwego zdażenia - scaner online to tylko “dodatek” - okresowe uzupełnienienie rezydentnej ochrony Twojego PC :slight_smile:

W zasadzie to czasami jest za pozno na scaner online, natomiast wykorzystując BitDefender lokalnie mozna sie pozbyc tego virusa na dobre, niekoniecznie bawiąc sie w HijakThis czy Gmer. Ja polecam, ale kazdy ma swoje metody :wink:

Nie moge używać wersji “stacjonarnych” :frowning: Mam slaby komputer. Jakikolwiek ściagnę, zaczyna chodzić powoli. Spróbowałam już kilka antywirusow, na jedno wychodzi. Chociaż… jeszcze nie wszystkie. A co, jeśli dokupię pamięci RAM, to może uda się coś zainstalować? Firewall mam, a antywirus… :frowning:

Ale jest NOD 8)

:arrow: http://www.eset.pl - nie czujesz że używasz :slight_smile: a skuteczność jest naprawdę wysoka :slight_smile:

Spróbuję…