BitDefender z DP na Allegro!?

Dziś pojawiły się klucze na DP do BitDefender InternetSecurity2011. Od razu zabrałam się za szukanie na Allegro ofert i co znalazłam:

Aukcja 1

Aukcja 2

Czy nie wydaje Wam się że to są wersję z kluczami właśnie z DP? Co na to prawo? Sądząc po ilości komentarzy i koncie Junior niepokoi mnie to :stuck_out_tongue:

Czym się przejmujesz? W każdej społeczności trafiają się czarne owce.

Możliwe, że taka odsprzedaż nie jest to zgodna z licencją oprogramowania ale czy z prawem…?

Jeśli nie jest zgodna z licencją to i z prawem też nie jest zgodna (chyba że mówią o tym jakieś zapisy które są niezgodne z naszym polskim prawem).

Co do aukcji pierwszej to odpowiedź sprzedawcy:

“Klucz nie był nigdy wcześniej używany. Jest nowy. Nie posiadam certyfikatu COA”

Czyli nie posiada dowodu od dystrybutora produktu.

Licencja, którą udostępnialiśmy w ramach urodzinowej akcji nie pozwala na sprzedaż, o czym informowaliśmy wyraźnie w regulaminie zaakceptowanym przez każdego pobierającego. Co się dzieje dalej z rozdanymi licencjami, na to już niestety nie mamy wpływu… Możemy jedynie ubolewać nad tym, że niektórzy wykazują się “cwaniactwem” próbując niezgodnie z zasadami sprzedać licencję, która notabene i tak nie będzie ważna dla potencjalnego nabywcy. Jest to zwyczajne oszustwo. Przestrzegamy więc przed kupowaniem licencji niepewnego pochodzenia. Oczywiście nie mam tu na myśli konkretnych aukcji wskazanych w pierwszym poście.

Jeśli komuś zależy na kupnie BitDefendera w cenie niższej niż standardowa, to polecamy ofertę z 50% rabatem dla czytelników dobrychprogramów, jaką przygotował dla spóźnialskich producent i dystrybutor. Szczegóły w newsie: http://www.dobreprogramy.pl/BitDefender … 22023.html