Bitlocker - partycja dodatkowa i TPM

Interesuje się szyfrowaniem za pomocą bitlockera z użyciem TPM.

Czy da się zrobić, aby partycja “D” była automatycznie odblokowywana tak jak “C” w przypadku komputera wyposażonego w moduł TPM ?

Czyli w komputerze mamy 2 partycje i obie były odblokowywane z automatu za pomocą klucza z TPM 2.0

Szyfrujesz cały dysk… to nie rozwiązuje problemu?

Z tego co widzę to jest opcja tylko pojedyńczych partycji ? Możesz podpowiedzieć jak zaszyfrować cały dysk z kilkoma partycjami ?

Zastanów się nad odblokowywaniem automatycznym. Mianowicie jeżeli ktoś ukradnie Twój komputer to system od strony sprzętowej nie zobaczy różnicy - moduł TPM nie zablokuje dostępu do komputera, ktoś po prostu włączy komputer i ktoś będzie mógł działać i odczytywać dane na komputerze.

Ale z tego co wiem TPM ma działać w ten sposób, że bez podania hasła z palca nie da się uruchomić wiersza poleceń, wystartować innego systemu z pendrive, cd. Więc mając konto w Windows nie powienien się dostać do konta nie znając hasła do użytkownika. Czy się mylę ?

Mały szczegół - trzeba wpisać hasło do Windowsa.

Może znasz odpowiedź na moje pytanie ? Czy można z automatu odblokowywać partycję “C” - systemową i dodatkową np. “D” z automatu mając TPM bez wpisywania hasła ?

Jeżeli tak to jak to zaszyfrować bo już się pogubiłem.

Turn-on auto unlock na partycji zaszyfrowanej bitlockerem.