Bittorent oraz ściaganie gier , programów i tym podobne

Hej , nie wiem czy w dobry dziale umieściłem ten temat jeżeli nie to przepraszam a teraz przejdźmy do sedna sprawy.

Otóż otóż od czasu do czasu wchodze sobie na bittorenta i ściągam i portali takie jak ********* . Ostatnio słyszy się o akacjach policji o zamykaniu , o łapankach ludzi , którzy korzystaja z tego typu hostingów . Czy powinienem tego zaprzestać natychmiast ( pewnie tak ) ale czy grozi mi coś bo tyle sie o tym słyszy .

Dzieki z góry za informacje . Pozdrawiam .

Grozi to tym, że w najgorszym dla Ciebie przypadku trafisz za kratki, jednak najbardziej prawdopodobna jest kara finansowa, czasami bardzo dotkliwa.

Czyli należy zaprzestać ściągać z bittorent’u ,krótko mówiąc ? Na innym serwisie znalazłem informacje o tym , żę policja bardziej namierza tych , którzy to robia na masowa skale a nie na pojedyńczych użytkowników , którzy sobie co pare miesięcy coś ściągną ?

Pobierać można, sama usługa (torrent) jest legalna, tylko większość materiałów tam dostępnych jest nielegalna.

Znam osobę, która sporadycznie ściągała i przy jakiejś większej akcji policji też znalazła się na “czarnej liście” - sprawdzali pobierających z jakiegoś serwera i po ugodzie z prokuratorem zapłacił 1200 zł, do tego nie wie czy jeszcze nie będzie miał wytoczonego procesu przez którąś z organizacji ochrony praw autorskich.

Czyli ********* . Dzięki za info . Ale jeśli chodzi też o serwery zagraniczne czy o tylko polskie ? Nie będę już ściągał bo poczytałem dzisiaj i mam dosyć nerwicy na całe życie . Łatwo wpadam w panikę minie pewnie jeszcze parę godzin zanim się uspokoję .

to jest problem serwisów (uzytkownikow?) torrentowych, prawo w Polsce nie zabrania sciągania z internetu treści zamieszczonych tam przez inne osoby (skąd mam wiedzieć czy coś jest legalne, bądź nie nawet jeśli chodzi o filmy/muzyke), ale można już ukarać osoby które to tam umieszczają, a jeśli chodzi o torrenty to sciągając jednocześnie udostępniasz.

czyli koniec z torrentami dzięki