Black ops - przycinki

Hej!

Otóż jak gram w Call of duty Black Ops na sprzęcie jak w podpisie, WIndows 7 64-bit i niskich uustawieniach (rozdzielczość 1024x768, detale low, AA off AF off) i fpsy są w granicach 50-60, więc z tym nie jest źle. Ale niestety co kilkanaście sekund mam takie ścinki, przez co gra jest znacznie trudniejsza. Mówię o grze SP, MP nie gram.

System czysty, jak gram nic nie obciąża kompa. Patche najnowsze zainstalowane.

Mógłby ktoś pomóc?

Pozdrawiam

gruchacz

Patche? A może cracki? :slight_smile:

Jak stoisz z temperaturami grafiki i procka?

Patche… Grę mam na steamie, więc nie potrzebuję cracków. Temp. dobre, grałem już w np. Mafię 2, Cod: MW2 na o wiele wyższych detalach i było ok, więc to nie temp.

Spr czy to nie problem z samą grą, szukałeś na necie? Ja tej gry nie mam więc nie wiem jak działa. Pamiętam jak np Fifa11 zamula nawet na mocnych kompach, po prostu tak zrąbali grę i nie każdemu patche pomagają, chcę powiedzieć przez to , że to może być problem z samą grą.

Większości osób pojawia się ten problem (chyba był już poruszany na forum)

Jeden z patch-ów załatwiał sprawę ale nie wszystkim

No problem jest i chcę go rozwiązać… Szukać szukałem, ale żadnego ciekawego rozwiązania nie znalazłem

http://www.google.pl/search?q=spadki+fp … =firefox-a

Nie czytałem co tam jest ale chyba to

PS: Jak wpiszesz podobne frazy w szukajce to trochę tego wyskoczy :smiley: :smiley: :smiley:

Posiadam taką konfigurację:

procesor: Core 2 Duo E8500 3,16 GHz,

k. graf.: Sapphire ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3

RAM: 2x1GB DDR2 OCZ PC-800

system: Windows XP SP3 32bit

Na takim sprzęcie wyciągam średnio 80-110 fps (po drugim patchu) bez żadnych ścinek ( mówię o MP, SP nie gram :smiley: ). Moja rada … Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, a następnie spróbuj wszystko ustawić tak jak pokazują poniższe zdjęcia:

http://i51.tinypic.com/125ltsk.jpg

http://i51.tinypic.com/nzolxt.png

W konsoli gry wklep także taką komendę:

cl_maxpackets 100

Po zmianie ustawień na takie jakie podał @matzu fpsy się zwiększyły, ale ścinki nadal są…

Zauważyłem, że jak jest dużo akcji to co chwilę mam spadek fpsów z np. 70 do 50 i po chwili znowu 70, a za kilka sekund znowu 50 i tak w kółko. Jeśli np. biegnę na ślepo i bardzo dużo siędzieje to prawie się nie da grać, zaś jeśli gram bardziej statycznie to ścinki są o wiele rzadziej.

Poradzi ktoś?

hm to dziwne … A tą komendę używałeś com_maxfps 125? Jak nie to użyj. Z racji, że masz Win 7 64 bit możesz spróbować czegoś takiego (swego czasu czytałem, że niektórym to pomaga) …

Włącz steam oraz grę, a następnie otwórz Menedżer Zadań (Ctrl+Alt+Del). Znajdź proces o nazwie steam.exe i ustaw jego priorytet na niski (klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwę procesu i znajdujesz sekcję Ustaw Priorytet). Następnie znajdź proces gry. To będzie coś w stylu blackops…exe i dla tego procesu ustaw priorytet wysoki. Następnie możesz powrócić do gry i zobaczyć, czy to coś pomogło.

Jeśli to nie pomoże, to ja więcej pomysłów nie mam i mogę Ci tylko radzić czekać na kolejny patch (niedługo powinien się pojawić).

Jak otworzyć konsolę w grze?

W dodatku ja nie gram w MultiPlayer tylko SP, bo jakoś mnie to nie kręci :slight_smile:

Musisz wcisnąć tyldę, ale nie jestem pewien, czy konsola działa w SP :stuck_out_tongue:

Konsolę otwiera się ~ (tyldą), ale to tylko w mp.

No to mi się zupełnie nie przyda…

Nikt nie ma pomysłu co na ten problem zrobić?

to z priorytetami procesów też nie zadziałało?

Nic nie dała zmiana z procesami.

Teraz po tych zmianach w ustawieniach by @matzo kilka postów wcześniej, w ogóle nie da się grać, bo przycina się co sekundę dosłownie

To zmiana priorytetów procesów spowodowała cięcia. Tak jak napisałem wcześniej, niektórym to pomagało (u mnie ten sposób nie działał). Wyłącz grę i steam i włącz ponownie. Priorytety procesów będą takie jak wcześniej (normalne) i przycięć co sekundę nie będzie :). A resztę ustawień możesz zostawić tak jak podałem.

Zmiana procesów nic nie pomogła… Dopiero zmiana Sync every frame na on pomogła i są ścinki tak często jak na początku…

Nikt nie ma żadnego pomysłu?

No to dziwne :/. U mnie te ustawienia dały skok ok. 40 fps-ów w górę. Nie gram wprawdzie SP, ale MP przecież bardziej obciąża komputer. Są mapy, gdzie fps utrzymuje mi się powyżej 100 (na pełnym serwerze).

Mamy b. podobny sprzęt. Jeśli chodzi o wydajność naszych procesorów to raczej jest to ta sama półka (http://www.guru3d.com/article/athlon-ii-x2-250-and-phenom-ii-x2-550-be-review/14). Choć ten mój jest ciut lepszy. Jedyna zasadnicza różnica między nami to używany system operacyjny. Może to Win 7 jest tutaj problemem (a konkretnie zainstalowany w nim DirectX 11)?

Anyway nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na nowy patch, który pewno pojawi się niedługo. Planowanych jest sporo poprawek.

EDIT:

W ten sposób sobie obniżasz fps-y. Problem leży gdzieś indziej.

A Ty używasz jakiego systemu? Bo może tryb zgodności coś zmieni :slight_smile: