Black ops - przycinki

(Ciupa Michal) #1

Hej!

Otóż jak gram w Call of duty Black Ops na sprzęcie jak w podpisie, WIndows 7 64-bit i niskich uustawieniach (rozdzielczość 1024x768, detale low, AA off AF off) i fpsy są w granicach 50-60, więc z tym nie jest źle. Ale niestety co kilkanaście sekund mam takie ścinki, przez co gra jest znacznie trudniejsza. Mówię o grze SP, MP nie gram.

System czysty, jak gram nic nie obciąża kompa. Patche najnowsze zainstalowane.

Mógłby ktoś pomóc?

Pozdrawiam

gruchacz

(greh) #2

Patche? A może cracki? :slight_smile:

Jak stoisz z temperaturami grafiki i procka?

(Ciupa Michal) #3

Patche... Grę mam na steamie, więc nie potrzebuję cracków. Temp. dobre, grałem już w np. Mafię 2, Cod: MW2 na o wiele wyższych detalach i było ok, więc to nie temp.

(Dwodnicki) #4

Spr czy to nie problem z samą grą, szukałeś na necie? Ja tej gry nie mam więc nie wiem jak działa. Pamiętam jak np Fifa11 zamula nawet na mocnych kompach, po prostu tak zrąbali grę i nie każdemu patche pomagają, chcę powiedzieć przez to , że to może być problem z samą grą.

(X Zdzislawx) #5

Większości osób pojawia się ten problem (chyba był już poruszany na forum)

Jeden z patch-ów załatwiał sprawę ale nie wszystkim

(Ciupa Michal) #6

No problem jest i chcę go rozwiązać... Szukać szukałem, ale żadnego ciekawego rozwiązania nie znalazłem

(X Zdzislawx) #7

http://www.google.pl/search?q=spadki+fp ... =firefox-a

Nie czytałem co tam jest ale chyba to

PS: Jak wpiszesz podobne frazy w szukajce to trochę tego wyskoczy :smiley: :smiley: :smiley:

(Tomek Matz) #8

Posiadam taką konfigurację:

procesor: Core 2 Duo E8500 3,16 GHz,

k. graf.: Sapphire ATI Radeon HD 4850 512MB GDDR3

RAM: 2x1GB DDR2 OCZ PC-800

system: Windows XP SP3 32bit

Na takim sprzęcie wyciągam średnio 80-110 fps (po drugim patchu) bez żadnych ścinek ( mówię o MP, SP nie gram :smiley: ). Moja rada ... Zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej, a następnie spróbuj wszystko ustawić tak jak pokazują poniższe zdjęcia:

W konsoli gry wklep także taką komendę:

cl_maxpackets 100

(Ciupa Michal) #9

Po zmianie ustawień na takie jakie podał @matzu fpsy się zwiększyły, ale ścinki nadal są...

Zauważyłem, że jak jest dużo akcji to co chwilę mam spadek fpsów z np. 70 do 50 i po chwili znowu 70, a za kilka sekund znowu 50 i tak w kółko. Jeśli np. biegnę na ślepo i bardzo dużo siędzieje to prawie się nie da grać, zaś jeśli gram bardziej statycznie to ścinki są o wiele rzadziej.

Poradzi ktoś?

(Tomek Matz) #10

hm to dziwne ... A tą komendę używałeś com_maxfps 125? Jak nie to użyj. Z racji, że masz Win 7 64 bit możesz spróbować czegoś takiego (swego czasu czytałem, że niektórym to pomaga) ...

Włącz steam oraz grę, a następnie otwórz Menedżer Zadań (Ctrl+Alt+Del). Znajdź proces o nazwie steam.exe i ustaw jego priorytet na niski (klikasz prawym przyciskiem myszy na nazwę procesu i znajdujesz sekcję Ustaw Priorytet). Następnie znajdź proces gry. To będzie coś w stylu blackops....exe i dla tego procesu ustaw priorytet wysoki. Następnie możesz powrócić do gry i zobaczyć, czy to coś pomogło.

Jeśli to nie pomoże, to ja więcej pomysłów nie mam i mogę Ci tylko radzić czekać na kolejny patch (niedługo powinien się pojawić).

(Ciupa Michal) #11

Jak otworzyć konsolę w grze?

W dodatku ja nie gram w MultiPlayer tylko SP, bo jakoś mnie to nie kręci :slight_smile:

(Tomek Matz) #12

Musisz wcisnąć tyldę, ale nie jestem pewien, czy konsola działa w SP :stuck_out_tongue:

(Dennoss) #13

Konsolę otwiera się ~ (tyldą), ale to tylko w mp.

(Ciupa Michal) #14

No to mi się zupełnie nie przyda...

Nikt nie ma pomysłu co na ten problem zrobić?

(Tomek Matz) #15

to z priorytetami procesów też nie zadziałało?

(Ciupa Michal) #16

Nic nie dała zmiana z procesami.

Teraz po tych zmianach w ustawieniach by @matzo kilka postów wcześniej, w ogóle nie da się grać, bo przycina się co sekundę dosłownie

(Tomek Matz) #17

To zmiana priorytetów procesów spowodowała cięcia. Tak jak napisałem wcześniej, niektórym to pomagało (u mnie ten sposób nie działał). Wyłącz grę i steam i włącz ponownie. Priorytety procesów będą takie jak wcześniej (normalne) i przycięć co sekundę nie będzie :). A resztę ustawień możesz zostawić tak jak podałem.

(Ciupa Michal) #18

Zmiana procesów nic nie pomogła... Dopiero zmiana Sync every frame na on pomogła i są ścinki tak często jak na początku...

Nikt nie ma żadnego pomysłu?

(Tomek Matz) #19

No to dziwne :/. U mnie te ustawienia dały skok ok. 40 fps-ów w górę. Nie gram wprawdzie SP, ale MP przecież bardziej obciąża komputer. Są mapy, gdzie fps utrzymuje mi się powyżej 100 (na pełnym serwerze).

Mamy b. podobny sprzęt. Jeśli chodzi o wydajność naszych procesorów to raczej jest to ta sama półka (http://www.guru3d.com/article/athlon-ii-x2-250-and-phenom-ii-x2-550-be-review/14). Choć ten mój jest ciut lepszy. Jedyna zasadnicza różnica między nami to używany system operacyjny. Może to Win 7 jest tutaj problemem (a konkretnie zainstalowany w nim DirectX 11)?

Anyway nie pozostaje Ci nic innego jak czekać na nowy patch, który pewno pojawi się niedługo. Planowanych jest sporo poprawek.

EDIT:

W ten sposób sobie obniżasz fps-y. Problem leży gdzieś indziej.

(Ciupa Michal) #20

A Ty używasz jakiego systemu? Bo może tryb zgodności coś zmieni :slight_smile: