Black & White 2 przeciąża/wyłącza laptopa

Witam, i mam nadzieję że dobry dział wybrałem.

Laptop Lenovo ideapad Z560. W październiku świętował 2 latka. Wszelkie gwarancje poszły…

Windows 7 64bit SP1.

Opis problemu:

Po włączeniu gry, pograniu sobie kilkanaście minut… laptop się wyłącza. Ułamek sekundy i cichy. Śmierć. Gdyby nie to że na szczęście można go ponownie włączyć.

Dzieje się tak TYLKO przy tej jednej grze(płyta oryginał; kiedyś na starym lapku wszystko pięknie działało…tam vista była).

Dziś (z ciekawości) włączyłem w najmniejszej rozdzielczości… najmniej szczegółów… to tak, podziałał może 2,3 min dłużej.

Oczywiście poszukałem w Internecie… i znalazłem kilka takich wątków. Dokładnie z tą jedną grą. Przytoczę Wam tu jeden z nich - LINK

Tak jest jest tam napisane, za pomocą programu FRAPS sprawdziłem… i przy tych animacjach dochodzi nawet do 900. Ale potem w grze było w miarę ok.

W ustawieniach Nvidia zmieniłem Synchronizację Pionową na Włącz dla tej jednej gry.

FPS-y istotnie nie wychodziły poza ustalone 60kl/s… ale co z tego. Laptop dalej się wyłączył.

Wiem że jest to jego ochrona przed przegrzaniem się… ale dlaczego ;/

Przy BW2 laptop nie przyspiesza bardzo bardzo. Normalnie się chyba zachowuje.

Wywaliłem wszystko co z tą grą związanego… zainstalowałem od nowa, zaktualizowałem sterowniki grafy, odpaliłem grę… i to samo.

Dla Waszej informacji… BIOS lapka jest baaaaaaaardzo ubogi.

Właściwie nie wiem co mam zrobić.

Może wejść w ustawienia Nvidii i dla tej gry dać wszystko na Wyłącz?? To już taki desperacki krok :frowning:

W Trybie Awaryjnym gra nie chce się w ogóle odpalić.

Gry w trybie zgodności nie odpalałem… ale z ciekawości odpale jako Windows 2000 i w rozd. 640… Dodane - jednak i to nic nie dało. Wywaliło mnie idealnie w momencie gdy gra zapisywała że ukończyłem jednego questa. Eh

Laptop nigdy nie był otwierany i czyszczony od środka. Poza tym nie jestem pewny czy taki śmiertelnik mógłby w nim coś więcej poczyścić poza klawiaturą, obudową…Mam nadzieję że ten upierdliwy problem da się rozwiązać na poziomie oprogramowania.

PS2. Z dodatkiem również mam problem… Battle of the Gods Core Application… wpiszcie w google(jak się komuś nudzi) to zobaczycie że bardzo znany problem. I właściwie nie ma rozwiązania. Żeby tak się gra wywalała… Podstawka choć na kilka min się włączy, dodatek nawet d**y nie ruszy.

Em… dziękuję za pomoc. Choć nie wierzę by ktoś z Was widział rozwiązanie tegoż problemu :?

Myślę że po 2 latach najwyższa pora porządnie wyczyścić sprzęt i przy okazji wymienić pastę na procesorze i karcie graficznej.

Jeżeli chcesz sam to zrobić, poszukaj instrukcji serwisowej jak dostać się do układu chłodzenia w laptopie.

A jeżeli nie masz ochoty bądź umiejętności aby to zrobić skorzystaj z pomocy serwisu.

No to niby byłoby najlogiczniejsze rozwiązanie… jednak ktoś może ma jeszcze inne? :wink:

Zabije się gdy to nic nie da :stuck_out_tongue:

To jedyne rozsądne rozwiązanie.

Idź do serwisu, niech wyczyszczą spokojnie sprzęt :stuck_out_tongue_winking_eye: