BlackAp + Nokia e51 - jak zrobić połączenie?

Witam!!

Postaram się jak najkrócej opisać problem, ale dość treśćliwie, i zwięźle może uda mi się uzyskać pomoc?

Mam Internet uzyskany drogą radiową. Antena Yagi + router Black Ap z 4 wyjściami Lan i 1 Wan. Posiadam 2 komputery - 1 PC, i drugi laptop. Na obydwóch kompach mam sieć zrobioną po Lan-ie.

Adres Ip routera 192.168.1.254 maska podsieci 255.255.255.0 wan acces type dhcp klient.

W zakładce Lan /LAN Interface Setup/ DHCP Client Range: zrobiłem możliwość połączenia 3 kompów z zakresu Ip 192.168.1.100 - 192.168.1.103. No i PC ma Ip z końcówką .100 , laptop z końcówką .101.

Dokupiłem 2 router także BlackAp, żeby po radiu udostępnić Internet dla telefonu Nokia E51. Admin sieci stosuje tylko zabezpieczenie mac+Ip, a podsieć klienta go nie interesuje. / Mogę posiadając łącze 2Mbit downl i 240 upl udostępnić Net innym :wink: /

Wiem jak skonfigurowac telefon, ale z routerem mam problem.

Jakim kablem /cross, czy prosty / podpiąć drugi router pod pierwszy? I czy mogę go podłączyć pod np. 3 wyjście LAN, albo jak odłączę laptopa, to w to miejsce podłącżę drugi router i laptopowi i telefonowi udostępnię Internet drogą radiową – tylko pytanie -Jak??

Wiadomo, że 1 router pozostaje bez zmian, chodzi mi jak podłączyć 2gi router, by udostępnić net dla fona :wink:

Hmm, jest także możliwość, nieodłączania laptopa, tylko podłączyć się pod jedno z dwóch wolnych wyjść LAn.

Ale jak???

Z góry dziękuję za pomoc! !!

MarcinR