BlackBerry - BIS w Play

Witam was mam taki problem i pytanie, ponieważ ostatnio uruchomiłem usługę BIS w Play, i ostatnio zżera mi mnóstwo pieniędzy nie wiadomo za co, pewnie niektóre aplikacje łączą się z internetem nie przez BIS a przez zwykły APN internet, czy jest jakaś aplikacja, która mogłaby zablokować dostęp tym aplikacją?

A w aplikacjach sprawdzałeś czy masz ustawione żeby łączyło się przez BIS?? Przed BIS miałeś wgrane Service Booki operatorów? żeby mięć wcześniej net bez BIS?

Miałem wcześniej internet zanim uruchomiłem BIS’a. Zjada mi średni 5-10 zł dziennie, już nie mam cierpliwości. A w aplikacjach nie ma takich opcji (bynajmniej w tych z których korzystam [Twitter, Facebook, Tedu Notes, Google Sync]) gdy już wyczyści mi konto aplikacje te nadal się łączą przy stanie 2 groszy na koncie. Konieczną koniecznością stanie się chyba podróż do centrum i odwiedzenie salonu operatora. Bo zaraz mnie coś strzeli, na tym da radę zbankrutować na dłuższą metę.

A ciężko zadzwonić do BOK i się o wszystko wypytać oraz przeczytać co jest w ramach BIS a co nie? Od tego są oni, od tego są.

Ta, a świstak siedzi…

Miałem telefon kupiony w sklepie, nie bezpośrednio w Play. Też miałem problemy z pobieraniem kasy z konta pomimo aktywnego BISu. Odpowiedź jaką dostałem - nie odpowiadają za takie działanie urządzeń nie kupionych u nich.

Dam dobrą radę autorowi - Blokada transferu poza pakietem - i kaska nie leci z konta :wink:

Niestety jest to problem znany, ja miałem podobną sytuację w Erze (teraz T-Mobile) na BB8310, jedyne co pomogło to reset ustawień i wgranie od nowa Service Booków.

I tu jest problem musisz wgrać na nowo soft i same “przyjdą” odpowiednie Service Booki. Po prostu telefon teraz korzysta zamiast z apn:. blackberry.net to z tych starych Service Booków.Nowy soft na 100 % pomoże :slight_smile: tylko mała rada nie rób kopii zapasowych Service Booków w programie BlackBerry Device Software bo wgrają się znów one jak podłączysz na nowo jeżynke do kompa

@mpiter

Jak ma się BIS to odpowiednie Service Booki same przyjdą jak tylko telefon się zaloguje do sieci :slight_smile: Nie trzeba nic wgrywać

Odkryłem problem:

  • Google Sync synchronizował się w trybie Push poza usługą BIS.