BlackBerry - BIS w Play

(Jarek Zakrzewski1) #1

Witam was mam taki problem i pytanie, ponieważ ostatnio uruchomiłem usługę BIS w Play, i ostatnio zżera mi mnóstwo pieniędzy nie wiadomo za co, pewnie niektóre aplikacje łączą się z internetem nie przez BIS a przez zwykły APN internet, czy jest jakaś aplikacja, która mogłaby zablokować dostęp tym aplikacją?

(system) #2

A w aplikacjach sprawdzałeś czy masz ustawione żeby łączyło się przez BIS?? Przed BIS miałeś wgrane Service Booki operatorów? żeby mięć wcześniej net bez BIS?

(Jarek Zakrzewski1) #3

Miałem wcześniej internet zanim uruchomiłem BIS'a. Zjada mi średni 5-10 zł dziennie, już nie mam cierpliwości. A w aplikacjach nie ma takich opcji (bynajmniej w tych z których korzystam [Twitter, Facebook, Tedu Notes, Google Sync]) gdy już wyczyści mi konto aplikacje te nadal się łączą przy stanie 2 groszy na koncie. Konieczną koniecznością stanie się chyba podróż do centrum i odwiedzenie salonu operatora. Bo zaraz mnie coś strzeli, na tym da radę zbankrutować na dłuższą metę.

(ra-v) #4

A ciężko zadzwonić do BOK i się o wszystko wypytać oraz przeczytać co jest w ramach BIS a co nie? Od tego są oni, od tego są.

Ta, a świstak siedzi...

Miałem telefon kupiony w sklepie, nie bezpośrednio w Play. Też miałem problemy z pobieraniem kasy z konta pomimo aktywnego BISu. Odpowiedź jaką dostałem - nie odpowiadają za takie działanie urządzeń nie kupionych u nich.

(system) #6

Dam dobrą radę autorowi - Blokada transferu poza pakietem - i kaska nie leci z konta :wink:

Niestety jest to problem znany, ja miałem podobną sytuację w Erze (teraz T-Mobile) na BB8310, jedyne co pomogło to reset ustawień i wgranie od nowa Service Booków.

(system) #7

I tu jest problem musisz wgrać na nowo soft i same "przyjdą" odpowiednie Service Booki. Po prostu telefon teraz korzysta zamiast z apn:. blackberry.net to z tych starych Service Booków.Nowy soft na 100 % pomoże :slight_smile: tylko mała rada nie rób kopii zapasowych Service Booków w programie BlackBerry Device Software bo wgrają się znów one jak podłączysz na nowo jeżynke do kompa

@mpiter

Jak ma się BIS to odpowiednie Service Booki same przyjdą jak tylko telefon się zaloguje do sieci :slight_smile: Nie trzeba nic wgrywać

(Jarek Zakrzewski1) #8

Odkryłem problem:

• Google Sync synchronizował się w trybie Push poza usługą BIS.