Blackberry Browser a Play :(

Mam problem dotyczący przeglądarki Blackberry Browser, a dokładnie to tyczy się tego,że jak korzystam z przeglądarki znikają mi środki z konta Operator to Play, włączyłem ‘‘Usługę Blackberry’’, wszystkie inne aplikacje typu "facebook’’ itp. działają i nic z konta nie znika…Czytałem wiele o tym problemie, jedni piszą,że wystarczy wyłączyć tę usługę (BIS) i ponownie ją włączyć co wiąże się z kosztem 10zł…uczyniłem to dwa razy ale problem nie znikł…byłem w 5 salonach Play, nikt nie miał w ogóle o tym pojęcia…w dwóch to nie wiedzieli nawet co to jest BIS. Czytałem o wgraniu "Service Bookow’’ ale natrafiłem na dwie instrukcje,ale różniły się od siebie…więc tak naprawdę to nie wiem co mam robić…Z innymi telefonami wcześniej radziłem sobie sam,ale w tym przypadku jestem bezradny…ręce mi opadają…Jest jakaś osoba może z województwa pomorskiego,która wie co z tym fantem zrobić?? Oczywiście odpłatnie…Jeśli jest ktoś kto mógłby mi pomóc proszę o kontakt na priv albo przez BBM. Mój PIN 26B3DDCE

Po pierwsze czy wgrywałeś wcześniej JAKIEKOLWIEK servicebooki? albo czy były wgrane? Jeżeli były wgrane to WIPE + nowe wgranie systemu i nic więcej…service booki same przyjdą. W salonach to Tobie nie pomogą. Na blackberry robią wielkie oczy :stuck_out_tongue:

Masz tą usługe już aktywną? napis nad zasięgiem masz wielkimi literami?? powinno być (EDGE,GPRS) Serivice booki się wgrywa gdy się nie ma aktywnej usługi. Wtedy się wgrywa to i środki idą z konta. Polecam też przeczytać http://www.bbnews.pl/2010/11/jak-zaczac-przygode-z-blackberry-poradnik-poczatkujacego/

Próbowałem wgrywać według znalezionej instrukcji ale do końca nie jestem pewien czy wgrałem cokolwiek tak naprawdę…Jakie WIPE? W ogóle nie wiem co to jest…a jeśli chodzi o wgranie systemu to jak to zrobić…nie wiem,każdy pisze inaczej…wszędzie odmienne informacje…Jeśli chodzi o napis to mam wielkimi literami EDGE ale GPRS to nie mam a powinien być? Nic już z tego nie rozumiem…Proszę o pomoc kogoś z pomorskiego jak pisałem wcześniej…bo siedzę godzinami czytam i pogubiłem się już…Usługę mam aktywną, przecież bez nieaktywnej usługi nie chodziły by aplikacje…

chodziły by jeżeli masz wgrane servicebooki PLAYA (omijające BIS) wyznacznikiem czy masz aktywną usługę są właśnie napisy (EDGE,GPRS) nad zasięgiem KONIECZNIE DRUKOWANYMI LITERKAMI jeżeli są z małe literki to znaczy że usługa nie działa - nie jest aktywna

Aby zrobić WIPE

Jeżeli chodzi o ponowną aktualizacje softu http://www.bbforum.pl/showthread.php/55 … kBerry-(OS najpierw zrób WIPE a potem jak to nie pomoże to dopiero zainstaluj jeszcze raz soft

WIPE to przywrócenie ustawień fabrycznych. Blackberry będzie jak po wyjściu z fabryki

‘‘chodziły by’’ ale co ?? Przecież napisałem,że mam włączoną usługę BIS ! Mam drukowanymi literami napis EDGE ale nie mam GPRS a muszę mieć ? Kolego dziękuję za pomoc ale najwidoczniej nie rozumiemy się:(

jak masz drukowanymi znaczy usługa DZIAŁA , nie ważne czy pisze EDGE czy GPRS ważne ze jest drukowanymi literami, znaczy że BIS działa ale masz coś z jeżynką. Wykonaj wipe powinien pomóć tylko pamiętaj ze usuniesz wszystkie dane…

Chyba że używasz PLAYowskiej przeglądarki wtedy kase będzie brać możesz spróbować Opery i zobaczyć jak będzie. Napisz jeszcze jaki masz model blackberry

bambusik ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif