Blackberry Browser a Play :(

(Bambusik) #1

Mam problem dotyczący przeglądarki Blackberry Browser, a dokładnie to tyczy się tego,że jak korzystam z przeglądarki znikają mi środki z konta Operator to Play, włączyłem ''Usługę Blackberry'', wszystkie inne aplikacje typu "facebook'' itp. działają i nic z konta nie znika...Czytałem wiele o tym problemie, jedni piszą,że wystarczy wyłączyć tę usługę (BIS) i ponownie ją włączyć co wiąże się z kosztem 10zł...uczyniłem to dwa razy ale problem nie znikł...byłem w 5 salonach Play, nikt nie miał w ogóle o tym pojęcia...w dwóch to nie wiedzieli nawet co to jest BIS. Czytałem o wgraniu "Service Bookow'' ale natrafiłem na dwie instrukcje,ale różniły się od siebie...więc tak naprawdę to nie wiem co mam robić...Z innymi telefonami wcześniej radziłem sobie sam,ale w tym przypadku jestem bezradny...ręce mi opadają..Jest jakaś osoba może z województwa pomorskiego,która wie co z tym fantem zrobić?? Oczywiście odpłatnie...Jeśli jest ktoś kto mógłby mi pomóc proszę o kontakt na priv albo przez BBM. Mój PIN 26B3DDCE

(system) #2

Po pierwsze czy wgrywałeś wcześniej JAKIEKOLWIEK servicebooki? albo czy były wgrane? Jeżeli były wgrane to WIPE + nowe wgranie systemu i nic więcej...service booki same przyjdą. W salonach to Tobie nie pomogą. Na blackberry robią wielkie oczy :stuck_out_tongue:

Masz tą usługe już aktywną? napis nad zasięgiem masz wielkimi literami?? powinno być (EDGE,GPRS) Serivice booki się wgrywa gdy się nie ma aktywnej usługi. Wtedy się wgrywa to i środki idą z konta. Polecam też przeczytać http://www.bbnews.pl/2010/11/jak-zaczac-przygode-z-blackberry-poradnik-poczatkujacego/

(Bambusik) #3

Próbowałem wgrywać według znalezionej instrukcji ale do końca nie jestem pewien czy wgrałem cokolwiek tak naprawdę...Jakie WIPE? W ogóle nie wiem co to jest...a jeśli chodzi o wgranie systemu to jak to zrobić...nie wiem,każdy pisze inaczej...wszędzie odmienne informacje...Jeśli chodzi o napis to mam wielkimi literami EDGE ale GPRS to nie mam a powinien być? Nic już z tego nie rozumiem...Proszę o pomoc kogoś z pomorskiego jak pisałem wcześniej...bo siedzę godzinami czytam i pogubiłem się już..Usługę mam aktywną, przecież bez nieaktywnej usługi nie chodziły by aplikacje...

(system) #4

chodziły by jeżeli masz wgrane servicebooki PLAYA (omijające BIS) wyznacznikiem czy masz aktywną usługę są właśnie napisy (EDGE,GPRS) nad zasięgiem KONIECZNIE DRUKOWANYMI LITERKAMI jeżeli są z małe literki to znaczy że usługa nie działa - nie jest aktywna

Aby zrobić WIPE

Jeżeli chodzi o ponowną aktualizacje softu http://www.bbforum.pl/showthread.php/55 ... kBerry-(OS najpierw zrób WIPE a potem jak to nie pomoże to dopiero zainstaluj jeszcze raz soft

WIPE to przywrócenie ustawień fabrycznych. Blackberry będzie jak po wyjściu z fabryki

(Bambusik) #5

''chodziły by'' ale co ?? Przecież napisałem,że mam włączoną usługę BIS ! Mam drukowanymi literami napis EDGE ale nie mam GPRS a muszę mieć ? Kolego dziękuję za pomoc ale najwidoczniej nie rozumiemy się:frowning:

(system) #6

jak masz drukowanymi znaczy usługa DZIAŁA , nie ważne czy pisze EDGE czy GPRS ważne ze jest drukowanymi literami, znaczy że BIS działa ale masz coś z jeżynką. Wykonaj wipe powinien pomóć tylko pamiętaj ze usuniesz wszystkie dane..

Chyba że używasz PLAYowskiej przeglądarki wtedy kase będzie brać możesz spróbować Opery i zobaczyć jak będzie. Napisz jeszcze jaki masz model blackberry

(Kaka') #7

bambusik ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif